Wpis z mikrobloga

Kiedy byłem gówniakiem, myślałem że jak będę dorosły, to wykupię sobie pełen pakiet kablówki i będę całe dnie oglądał Discovery.

Mój niewinny umysł gówniaka zafascynowanego nauką nie mógł wtedy jeszcze przewidzieć, że zamiast Naukowego Murzyna, Pogromców Mitów i tego Hawkinga co ledwo się obudzi i już przy komputerze siedzi, na Discovery zaczną dominować jakieś złomowiska, kopanie złota i licytacje kontenerów ze śmieciami.

#heheszki #humorobrazkowy #discovery #nostalgia #gimbynieznajo #pasjonaciubogiegozartu #nauka
s.....i - Kiedy byłem gówniakiem, myślałem że jak będę dorosły, to wykupię sobie pełe...

źródło: comment_1643786657s9lTTINr1nXtA8nboscj1b.jpg

Pobierz
  • 145
  • Odpowiedz
To i tak było stosunkowo "for fun", bo w latach dziewięćdziesiątych na Discovery leciał content zbliżony do klasycznych programów popularnonaukowych. Coś w stylu dokumentów National Geographic.


@Nitro_Express: fakt, to było "for fun" ale miało chociaż związek z nauką. I tacy Pogromcy Mitów pokazali jak w praktyce można się bawić nauką, ale nie dominowali ramówki, tylko byli między poważniejszymi programami.
  • Odpowiedz
Wydawaloby sie logiczne, ze to powinien byc jedyny komentarz pod tym wpisem z 1k plusow, ale ten portal nie przestaje mnie (negatywnie) zaskakiwac.

Cala wiedza swiata dostepna w dwa klikniecia i za darmo, ale oni chca pod nos, w telewizorze, w narzuconej przez kogos innego porze, idealnie byloby z dubbingiem, zeby tylko nie musiec przez przypadek czegos przeczytac. No i najlepsze programy ulozone miedzy fame mma i rolnik szuka zony i mozna
  • Odpowiedz
na Discovery zaczną dominować jakieś złomowiska


@skitarii: pamiętaj, że "jakieś złomowiska" też były różne. Kiedyś to były "Wojny na Złomowisku" (tytuł miał zresztą kilka wersji zależnie od sezonu) - zajebiste show, w którym dwie drużyny zmagały się, kto lepiej wykona zadanie przy pomocy maszyn zbudowanych wcześniej z tego, co zalegało na złomowisku. Dla mnie najlepszy program z całego Discovery ever i absolutnie mi nie przeszkadzał fakt, że wiele tam było preparowane.
  • Odpowiedz
Ja jak byłem gówniakiem to taka kablówka to było wielkie marzenie, a potem jak się w domu pojawił Internet to się nagle okazało że człowiek rzadko kiedy potrafi w ogóle znaleźć czas na telewizję, teraz o dziwo akurat jest w domu kablówka bo rodzice często oglądają, a większość kanałów widziałem może jeden raz na kilka sekund
  • Odpowiedz
A teraz zobacz sobie film typu 'planeta ziemia' na neflixie i porownaj jakosc 'ekspedycji'. Nie ogladam duzo polskiego yt to nie skomentuje zadnej astrofazy, ale taki curious droid, mark felton z historycznych przebijaja merytorycznie ramowke Discovery. Ale wazne zeby Ci krystyna czubowna przeczytala i puscili cos czego sam nie wybierzesz po familiadzie


@dirtydenier: to że jest internet, nie znaczy że telewizja powinna być dziadowska. Ty po prostu kompleksy leczysz, uważając się
  • Odpowiedz
@skitarii: szkoda. że nie ma tu @discovery. kiedyś pod jakimś filmem z patusami ze złomowiska wyraziłem żal, że to nie to samo Discovery co kiedyś, to jakiś pacan odpowiedzialny za ich yt zaczął płuc i się oburzać xD beznadziejni i bezczelni
  • Odpowiedz
więc już nie są potrzebne takie programy.


@nophp: #!$%@?. Jest znacznie większa ilość i dostęp do takich programów. Jedynie co nie jest potrzebne, to takie kanały.
  • Odpowiedz
ale krzykacza to Ty szanuj


@6182: ale (z całym szacunkiem dla nieboszczyka), za co go mam szanować? Za udział w programie, którego nie dawało się oglądać? No nie podobało mi się Złomowisko PL ni cholery, a dodatkowo #!$%@? na sam widok tego programu dostawałem z tego powodu, że gdy miał wejść, byłem niemalże pewien, że spełniło się moje marzenie i będzie polska edycja Wojen na Złomowisku (czyli programu, do którego sam
  • Odpowiedz
Wszędzie programy typu "poskramiacze rosówek" albo "pogromcy pieczarek"


@Aerwin: Też z tego prycham, ale taka jest prawda. To już nie są typowe programy popularnonaukowe, gdzie po prostu prowadzący opowiada coś na jakiś temat, a jego słowa uzupełniają wypowiedzi ekspertów, animacje czy materiały filmowe. Teraz musi być hardkorowo, sensacyjnie i z budowaniem napięcia, a w efekcie wychodzi jakiś paradokument klasy "Trudne sprawy" z jakimiś luźnymi ciekawostkami w tle. xD Oczywiście zawsze musi
  • Odpowiedz
@skitarii: pamiętam jak na początku, tak dosłownie max do 2000-2001 roku na discovery w ogóle nie było reklam, programy były przerywane tylko zapowiedziami innych programów

Potem pojawili się pogromcy mitów, którzy sami w sobie byli zajebiści i nawet wartościowi pod względem naukowym/edukacyjnym, ale ich sukces spowodował że zaczęto robić tych programów coraz więcej i coraz bardziej nastawionych tylko na rozrywkę. Gdyby pozostali tylko przy Robotice, Pogromcach czy Wojnach na złomowisku (ten
  • Odpowiedz