Wpis z mikrobloga

#rozowepaski Czy któraś z Was miała w okolicach 17 tygodnia (lub innego) zdiagnozowaną zbyt krótką szyjkę macicy i w związku z tym ginekolog przepisywał luteinę (progesteron) dopochwowo? Żona ma 3,1cm, lekarz przepisał luteinę i żona ma wątpliwości czy to przypadkiem nie może w jakiś sposób zaszkodzić płodowi np. (spodziectwo). Wątpliwości są w związku z tym, że to 3,1cm jest blisko dolnej granicy, a jeszcze nie jest tragicznie, być może wynika to z jej fizjonomii i być może nie ma jeszcze takiej potrzeby żeby stosować farmakologię. Chcę porównać przypadki, bo może któraś miała mniej, któraś więcej, a żona chodzi i świruje.

#ciaza #dzieci #medycyna #ginekologia
  • 9
@kthxb: W pierwszej ciąży dostałam luteinę w 27 tygodniu, w drugiej luteinę zaczęłam „brać” od 16 tygodnia. Miałam wtedy 3,2cm szyjkę macicy. Jedna i druga ciąże udało mi się donosić. Szyjka macicy może sie nagle skrócić, dlatego lepiej teraz temu zapobiec niż potem leczyć i nie móc sie ruszać z łóżka przez wiele tygodni. Dużo zdrówka dla różowego i bobasa ()
@Natna213: Jakie płcie mają dzieci, w sensie pierwsze i drugie? Rozumiem, że wszystkie zdrowe? Pytam, bo żona najbardziej się obawia tego progesteronu w przypadku chłopca. Nie miałaś wątpliwości żadnych z tą luteiną? Czy po prostu zaufałaś lekarzowi?
@kthxb: Mamy dwie dziewczynki, obie zdrowe. Uważam ze w przypadku ginekologa, zreszta każdego lekarza, trzeba mieć takiego któremu się naprawdę ufa. W końcu chodzi o zdrowie nie tylko swoje ale tez dzieci. Ja nigdy nie słyszałam o konsekwencjach brania progesteronu w przypadku chłopca. Lekarz zapewne wybiera to co jest dla dziecka lepsze, jeśli zacznie jej się akcja porodowa zbyt wcześnie, to tez dla dziecka nie będzie dobre. Jeśli różowa ma jakieś
@kthxb: Jesli macie watpliosci, nawet najglupsze i zakrawajace o nieslawny chlopski rozum, ZAWSZE konsultujcie sie z drugim ginekologiem. Mojemu dziecku to uratowalo zycie. Wedlug mojej wiedzy nie macie sie tu czego obawiac, ale lepiej bedzie jesli potwierdzi Wam to ktos ze stosownym dyplomem. Trzymam kciuki, zeby zona sie szczesliwie doturlała do terminu <3
@kthxb: koleżanka brała od momentu potwierdzenia ciąży, ponieważ była obarczona przedwczesnym porodem (bliźniaki). Ciąża donoszona, zakończona cc. Chłopiec i dziewczyna zdrowi
@kthxb: Ja brałam od 7 TC aż do 38,
Ale duphaston. Ciąże przenosiłam tydzień, córka zdrowa, duża, za 3 dni ma 3 miesiące skończone i rośnie jak na drożdżach.( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale skonsultujcie się z drugim gin jak posze @zjem_twoj_bigos mi mój prowadzący (pierwszy) sugerował cukrzyce (mimo 3 krotnej krzywej cukrowej) i ogólnych wynikach, bo wychodziła mu makrosomia. PojechLam do 2 innych i każdy wykluczył. Koniec