Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Dom Wydawniczy REBIS zapowiedział najbliższe dodruki serii Czarna Kompania Glena Cooka. Wszystkie niestety w miękkiej oprawie. Poniżej lista z datami i krótkie opisy książek.

"Kroniki Czarnej Kompanii" - 15 marca 2022

Ciemność walczy z mrokiem, gdy pokryci bliznami najemnicy z Czarnej Kompanii bezwzględnie wykonują swą robotę. Wszelkie wątpliwości zostają pochowane razem z poległymi towarzyszami broni. Pogrążone w wojnie krainy z nadzieją oczekują wypełnienia pradawnego proroctwa, wieszczącego narodziny Białej Róży, która może odmienić losy świata. W wypełnieniu proroctwa lub w jego zniweczeniu kluczową rolę może odegrać Czarna Kompania. Kogo będzie stać, by zdobyć lojalność ostatniej z odwiecznych Kompanii, i komu zaufa Konował i zgraja jego najemników?


"Księgi Południa" - nadal dostępne w sprzedaży

Po wyniszczającej bitwie pod Wieżą Uroku, Konował, chcąc odnaleźć zaginione Kroniki, prowadzi resztki towarzyszy na południe. Tu jednak natrafiają na nowego wroga – Władców Cienia – przerażające istoty, nurzające się w mroku i rozpaczy. W starciu z nimi Kompania ponosi straszliwą klęskę. Pani, jedna z nielicznych ocalałych, zdecydowana pomścić braci i pokonać Władców, zbiera nową armię.

Tymczasem ci spośród Kompanii, którzy poszli inną drogą – Milczek, Kruk, Pupilka – muszą ponownie stawić czoło duchowi Dominatora, którego ktoś próbuje wciąż oswobodzić.


"Powrót Czarnej Kompanii" - już trafił do księgarń

Czarna Kompania odbija z rąk Władców Cienia twierdzę Burzogard. Zaczyna się strategiczna gra – wyczekiwać na ripostę okrutnych panów ciemności czy uprzedzić ich atak? Wyczerpana długim oblężeniem, nękana potężną magią garstka straceńców kładzie na szali swe dusze i głowy. Konowałowi, Pani, Murgenowi i reszcie braci na drodze do upragnionego Khatovaru stają wojska zdrajcy Mogaby i mury Przeoczenia, największej twierdzy świata, a także upiorna zima. Kiedy jednak słabnie bariera między światami, do gry wchodzi nowy makabryczny przeciwnik. Czy swą potęgą będzie w stanie przeszkodzić Kompanii w marszu do Khatovaru, miejsca spowitego coraz mroczniejszą legendą?


"Zagłada Czarnej Kompanii" - 1 marca 2022

Ocalali członkowie Kompanii potajemnie przegrupowują siły w Taglios. Ich celem jest uwolnienie braci uwięzionych pod równiną lśniącego kamienia. Podróżując w koszmarnych warunkach, docierają do celu, nim magiczna pożoga ujawni prawdziwe oblicze rzeczywistości, odsłoni nieznane dzieje Kompanii, a nowe światy powstaną i zginą…

Cena, którą przyjdzie za to zapłacić będzie niezwykle wysoka.

Przez lata żaden z członków Czarnej Kompanii nie ginie w bitwie. Konował wie, że taka sytuacja nie może trwać wiecznie. Nie musi długo czekać na potwierdzenie swych obaw – nadchodzi meldunek, że dawny wróg znów zaczął działać. Jego atak przy Bramie Cienia, wywoła łańcuch zdarzeń, który przywiedzie Kompanię na skraj przepaści i, jak zwykle w jej historii, o kilka kroków dalej.


#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
#ksiazki #czytajzwykopem #rebis #czarnakompania #blackcompany #glencook
Pobierz
źródło: comment_1643728580ZzkXa1TukhTUjUCm1NbeoA.jpg
  • 12
@Whoresbane: jak to wypada w porównaniu do Malazańskiej (która jest 9,5/10 wg mnie). Z jednej strony od jakiegoś czasu myślałem żeby poszukać tych książek na OLX (a skoro będą w sklepach tym lepiej), z drugiej strony czekają pozostałe tomy Malazańskiej, Pierwsze Prawo Abercrombiego i Kroniki Amberu które dostałem na święta, a coraz częściej spoglądam na jakieś SF (serię Expanse i Modyfikowany Węgiel) więc nie mam mocnego ciśnienia na zakup ( ͡
@Whoresbane: @Rinter: o właśnie szukałem czy dodałeś o tym wpis, ja z czarnej czytałem pierwszy tom tzn w kronikach czarnej kompanii są 3 powieści. Jak dla mnie to pozycja obowiązkowa dla fanów Malazańskiej bo Erikson nigdy nie ukrywał że się Cookiem inspiruje a fan Malazańskiej z pewnością znajdzie tam nie jeden motyw który Erikson sobie wziął i nie jest to bynajmniej oskarżenie o plagiat. Uważam, że Erikson z tej inspiracji
@Rinter: Expanse uważam, że serial to dno totalne. 1 sezon spoko.Ale im dalej tym gorzej. Aktorstwo straszne. Nie umywa się do książek. Aczkolwiek może to wina tego, ze czytałem jeden po drugim i gdzieś tak od 6 tomu nudziło. Widać było, że książki pisze 2 autorów. Jeden ma fajne rozdziały drugi przynudza. Wyszedł ostatni tom ale w sumie już nie pamiętam co się działo w poprzednim...a co do Modyfikowany Węgiel -
@Katedra_z_chlebkiem: moze mylisz z Delegaturami Nocy? Tam sie tlumacz zmienil w 3 tomie i nagle zaczal tlumaczyc doslownie nazwiska/pseudonimy xDDDDDDD

sama Kompania jest bardzo chronologiczna. ale czasem sa 2 rozne linie czasu przedstawione, sa spore przeskoki w czasie (miesiace, lata). dla mnie top topow.