Wpis z mikrobloga

@zibizz1: No właśnie, jestem bardzo skonfundowana i nie wiem, czy mam dziękować Vateuszowi za ten cud styczniowy, czy raczej nastawiać się na to, że US mnie dojedzie w przyszłym roku - albo w ciągu najbliższych 5 lat w celu kontroli. ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuncfot: na JDG jest tyle samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@amoksycylina: nie wiem kiedy to weszło ale dopóki nie uzbierasz 1000zl podatku to nie płacisz. Więc w styczniu masz zero ale w lutym zapłacisz za 2 miejsce.
@amoksycylina: od lat jestem na liniowym ale myślałem że na zasadach ogólnych też przy zaliczce uzyskujemy 1/12 za każdy miesiąc. A teraz pooglądałem obliczenia przykładowe i wszyscy już w styczniu odejmują 5100. Tylko co gdy np otwieramy działalność w październiku a wcześniej na etacie odliczyliśmy już znaczną część kwoty wolnej. Też możemy od razu sobie 5100 odjąć na JDG? Oczywiście w PIT będziemy musieli dopłacić.
Albo co gdy zamkniemy JDG w
@zibizz1: Obstawiam, że niedopłatę będziemy musieli wyrównać w rozliczeniu rocznym. Tak samo z nadpłatą, która zostanie nam zwrócona. Tak czy inaczej, w sprawie bardziej skomplikowanych scenariuszy to już chyba tylko pomoc księgowego, który ten cały burdel ogarnął, bo moja wiedza kończy się na "ogarniam swoje finanse".

Zawsze można też wcale nie odliczać kwoty wolnej i po wyspowiadaniu się w picie dostać wesoły przelew od Urzędu Skarbowego w 2023... ( ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@amoksycylina: jasne że na koniec roku się wszystko wyrównuje. Ale ogólnie przepisy są tak skonstruowane na każdym kroku żeby nie powstawały duże różnice pomiędzy miesięcznym i rocznym rozliczeniem, a tu wydaje się że jest dziura która pozwala zrobić dużą różnicę