Wpis z mikrobloga

@Noxter20: Ja się zastanawiam czemu ludzie płacą za siłownię do której dojeżdżają samochodem i potem chodzą tam na bieżni, ale najbardziej nie czaję sportowców co walą na siłowni pół dnia młotem 5 kilowym w oponę zamiast narąbać komuś drzewo
  • Odpowiedz
@Noxter20: Ja sobie rozłożyłem "365 brzuszków challenge" na cały rok i robię jeden dziennie - pół rano jak się podnoszę z łóżka i pół wieczorem jak się kładę - na koniec roku opiszę efekty.
  • Odpowiedz
wydaje mi się że 5 kg sztangi nie dałyby takiego samego efektu jak 50 kg. Albo trzeba by zrobić znacznie więcej powtórzeń żeby otrzymać ten sam efekt.

50 kg jednak mocniej obciąża mięśnie, co przyczynia się do szybszego budowania tkanki mięśniowej


@arek-niziolek: człowiek uczy się całe życie...
  • Odpowiedz
@arek-niziolek: dobra, to ja podrzucę coś merytorycznego, bo kiedyś sporo o tym czytałem z ciekawości i sam wypróbowałem, więc efekt był taki jak opisano tutaj: https://www.cnet.com/health/fitness/lifting-heavy-weights-vs-light-weights-is-one-better-than-the-other/ - nie ma różnicy w 10kg x 10 powtórzeń czy 20kg x 5 powtórzeń, tak samo działają na mięśnie. Były nawet prowadzone badania na ten temat w 2010 i 2016 (są też linki w powyższym tekście), które wskazują na to samo. Jak mam mniej
  • Odpowiedz
wydaje mi się że 5 kg sztangi nie dałyby takiego samego efektu jak 50 kg. Albo trzeba by zrobić znacznie więcej powtórzeń żeby otrzymać ten sam efekt.


@arek-niziolek: Nie. Ile razy byś 5kg nie podniósł nie osiągniesz efektu. Zupełnie inny rodzaj ćwiczenia. Małymi obciążeniami możesz wytrzymałość ćwiczyć. Dużymi stymulujesz wzrost.
  • Odpowiedz