Wpis z mikrobloga

Są tu jakieś mirki znające się na #modameska i #garnitur ? Dostałem zaproszenie na ślub i w sumie pomyślałem, że to dobra okazja żeby kupić sobie nowy garnitur, a nawet nie tyle kupić co uszyć na miarę.

Mój ostatni garnitur był kupiony w pawo 10 lat temu na studniówkę. Oczywiście kompletnie sie na tym nie znałem (i dalej nie znam) więc kupiłem pierwszy lepszy zaproponowany przez obsługę byle jak najszybciej stamtąd wyjść. Niby wygląda w porządku, wszyscy mówią że ładny, ale ja od samego początku #!$%@? się w nim czułem, do tego niemożebnie sie gniótł i wychodziły z niego jakieś nitki. No dramat, już lepszy gajer mi mama na rynku kupiła jak na komunie szedłem xD

W każdym razie teraz już wypadałoby kupić coś porządnego. Jest u mnie w mieście renomowany krawiec, garnitury szyte na miarę zaczynają sie u niego od 3000zł więc nie jest źle. Pytanie tylko na co powinienem zwrócić uwagę, co jest w modzie, jak dobrze wyglądać czy dobrać garnitur do sylwetki? Wiem że pewnie doświadczony krawiec w renomowanym salonie sam mi doradzi, ale mój problem polega na tym że sam do końca nie wiem czego chce i w jakim kierunku podążać, bo znam się na ubraniach jak świnia na gwiazdach xD Jest jakaś garniturowa wikipedia, albo inny zbiór zasad czy podstawowych typów? Może ktoś jest w stanie mnie naprowadzić? #slub #krawiectwo #moda
Plp_ - Są tu jakieś mirki znające się na #modameska i #garnitur ? Dostałem zaproszeni...

źródło: comment_1643582694UYHQRk9ZAnMF0eDUZdzqfx.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
Jak chcesz uszyć garnitur za ponad 3 tys. to nie co jest w modzie tylko co jest ponadczasowe.


@r4do5: to mi sie podoba, o to mi chodzi. Z tą modą to tak palnąłem bo nawet nie wiem co ubraniowo wypada na takich oficjalnych spotkaniach, a co nie. Zapostowałbyś przykład czegoś ponadczasowego? Powiem szczerze że też skłaniam sie właśnie ku czemuś mocno klasycznemu.

na pewno dwa rozpierdaki


@Habemuspapam69: co
  • Odpowiedz
TRZEBA BYC DEBILEM ZEBY WYDAWAC CIEZKO ZAROBIONE PIENIADZE NA JAKIS STROJ KTORY BEDZIE WYKORZYSTANY TYLKO NA 3H NAPRAWDE


@Matsew: no właśnie na 3h to poszedłbym do sklepu po jakąś jednorazówkę za kilkaset zł, a ja mam zamiar mieć choć jeden prządny garniutr na dłużej i na inne okazje xD
  • Odpowiedz
@Plp_: chlopie uwierz mi ze wszyscy na tyym slubie beda mieli w dupie czy bedziesz mial garnitur za 100zl czy za 50zl czy za 3k gowno to swiadczy rozumiesz nie zarabiasz milionow by ubierac sie codziennie w inny garnitur
  • Odpowiedz
chlopie uwierz mi ze wszyscy na tyym slubie beda mieli w dupie czy bedziesz mial garnitur za 100zl czy za 50zl czy za 3k


@Matsew: ale mnie nie obchodzi ich zdanie. Nie będe tam wyrywał cipek czy szukał kontaktów biznesowych. Problem w tym że w swoim aktualnym garniturze sam ze sobą czuje sie jak gówno. Rękawy jak po starszym bracie, pogniecione przydługie spodnie z których ciągle nitkuje sie jakaś syntetyczna siatka
  • Odpowiedz
@Plp_: Zobacz sobie na pintrescie inspiracje, ewentualnie na instagramie odpowiednie hasztagi.
Ale tak ogólnie to krawiec Ci doradzi odpowiedni do sylwetki, albo przedstawi kilka rozwiązań. Bardziej się zastanów jaki chcesz materiał, bo jak byłam z niebieskim to materialow było 1000+ i wybór był bardzo trudny.
  • Odpowiedz