Wpis z mikrobloga

Wymyśliłem sobie, że zrobię sobie dwa rzędy górnych szafek, jedne na górze głębokie na 60cm, a te niżej chyba 37cm mają. Zapomniałem jednak, że na dole będą widoczne śruby i otwory... zastanawiam się jak to teraz ogarnąć, żeby to dobrze wyglądało. jedyne co mi przychodzi do głowy, to chyba kupić długą płytę i ją przykręcić pod szafkami (220cm mają wszystkie po długości).

Może tego użyć:
https://www.ikea.com/pl/pl/p/foerbaettra-panel-maskujacy-matowy-bialy-80417660/

#remontujzwykopem #kuchnia #ikea
Murasame - Wymyśliłem sobie, że zrobię sobie dwa rzędy górnych szafek, jedne na górze...

źródło: comment_1643563680Z6ciUC21GivfSlBF9vumJl.jpg

Pobierz
  • 17
@adko: To byłby dobry pomysł gdyby na to wpaść przed montażem. Teraz to wszystko rozkręcać, odbijać tekturę z tyłu itd. to troche roboty i coś może się uszkodzić w trakcie.
@Murasame: a nie planowałeś montażu jakiegoś światła? W kuchni są przydatne takie świecące nie zza pleców, tylko z szafki właśnie.

Jak nie, to zaślepki najlepsze chyba: tanie, łatwo zdemontować w razie potrzeby, białe znajdziesz bez problemu w każdym rozmiarze.
@krystal_Tri_tapik: Z tym światłem tak teraz myślę też by nie było źle, dałbym tam po prostu listy ze światłem, które by to zakryły a na śruby zaślepki. Światła co prawda aż tak tam nie potrzebują, bo akurat pod szafkami wiszącymi jest tylko kawałek blatu i indukcja, nad którą i tak jest okap z oswietleniem. Całą resztą będzie się robi w innej części blatu, gdzie nie ma szafek.
@Murasame: mam w swojej kuchni trzy rodzaje oświetlenia i sobie chwalę: górne nad stołem, robocze pod szafkami dolnymi i nocne na listwie nad szafkami. Dwa pierwsze mocne, trzecie przyciemnione, świetnie się sprawdza, jak wpadniesz wieczorem herbatę zrobić czy po szklankę wody w nocy.
@Murasame: az sprawdzilem, 1.3cm w moim przypadku. Jak sie zorientowalem tez kombinowalem z jakimis zaslepkami, cienka pleksa, dykta, etc, ale to jest najprostsza opcja wedlug mnie - jak popatrzysz na jakies przykladowe konfiguracje w salonach ikeii to maja to tak samo rozwiazane.