Wpis z mikrobloga

Pragnę wam wszystkim przypomnieć że w tej całej aferze szczepionkowej, powielacie proste zdania i hasełka w stylu;

-technologia nieprzetestowana
-nie wiadomo jak działa długo terminowo
-powoduje nopy
-szczepionki są źle zrobione i za szybko wypuszczone
-badania powinny trwać 15 lat

No to słuchajcie aniołki. Nie jestem ekspertem, nie skończyłem studiów, ale zapoznałem się niedawno w detalach jak powstały szczepionki pfizera i moderny oraz inne i czym się różnią i wnioski mam takie

-szczepionki mrna istnieją w fazie testów i badań od 2012 roku i w 2016 zostały pozytywnie zaakceptowane do dalszej produkcji
-szczepionki wektorowe zawierają w sobie wirusa na którego reakcja immunologiczna organizmu zależy od przebiegu człowieka i ogólnego stanu zdrowia
-szczepionki rmna zawierają jedynie informacje białkową wyodrębioną z wirusa, którą nasz system immunologiczny odkodowuje i tworzy antygeny w odpowiedzi tworząc przeciwciała

A tak bez trolla, oto jak wygląda szczepionka mrna;

Dobór białek wirusowych, kandydatów do immunizacji, okazał się skomplikowanym zagadnieniem.
Kompletny genom RNA wirusa COVID-19 zawiera
przynajmniej 10 otwartych ramek odczytu ORF (open
reading frame), z których ORF1 jest nośnikiem informacji 16 niestrukturalnych białek NSP (non-structural
proteins) [12]. Białka NSP pełnią różne funkcje
związane z replikacją genomu i są niezbędne dla utrzymania cyklu życiowego wirusa. Wirus COVID-19 zawiera cztery białka strukturalne: kolec (S), nukleokapsyd (N), białko otoczki (E), i białko błonowe (M). Białko kolca S składa się z podjednostek S1 i S2 (Ryc. 3).
Podjednostka S1 ma dwie domeny funkcjonalne:
NTD (N-terminal domain) oraz
RBD (receptor binding domain).
Domena RBD umożliwia molekularne dokowanie wirusa do receptorów ACE2 komórek gospodarza;
znajduje się pomiędzy 319 a 541 aminokwasem w zapisie RNA tego regionu (Ryc. 3).
Białkowa domena RBD jest niezbędna dla wiązania i wniknięcia wirusa do wnętrza komórek. W szczegółowej analizie molekularnego dokowania wirusa do receptorów ACE2 gospodarza ustalono, że sekwencja aminokwasów domeny RBD znajduje się pomiędzy aminokwasami 331 a 524 białka S kolca wirusowego.
Podjednostka S2 ma trzy domeny operacyjne:
peptyd fuzji FP (fusion peptide) oraz
domeny HR (heptad repeat) 1 i 2 [12].
Podjednostka S1 o pełnej długości (Val16-Gln690)oraz białko zawierające tylko RBD (Arg319-Phe541) białka SARS-CoV-2 mają numer dostępu w bazie danych GenBank: QHD43416.1 [11].
Firmy Pfizer i BioNTech ogłosiły 9 listopada 2020 r., że ich kandydat na szczepionkę BNT162b2 na bazie
mRNA jest skuteczny w ponad 90% przeciwko COVID-19. Ta szczepionka mRNA koduje pełnej długości białko kolca SARS-CoV-2 z dwoma aminokwasami zmutowanymi do proliny w podjednostce S2.
Jej siostrzana szczepionka BNT162b1 (również z firmy Pfizer/BioNTech) koduje tylko RBD białka SARS-CoV-2.
W badaniach klinicznych potwierdzono, że zarówno BNT162b1, jak również BNT162b12 nie wykazują poważnych krótkoterminowych skutków ubocznych. Natomiast 10 grudnia 2020 roku opublikowano wyniki dużego badania klinicznego dotyczącego BNT162b, w którym pokazano że ta szczepionka zapewnia 95% ochrony osobom w wieku 16 lat lub starszym. Producent zastrzegł, że na tym etapie, z oczywistych względów (ekspresowe tempo powstania
szczepionki) długoterminowe skutki działania szczepionki nie są znane. [no straszne]

Z kolei szczepionka mRNA-1237 firmy Moderna zawiera zapis mRNA pełnowymiarowego białka kolca SARS-2/CoV [11]. Już 10 lat wcześniej było wiadomo, że iniekcja myszom rekombinowanego białka kolca SARS-1 (genomy SARS-1 i SARS-2 są w 79% kompatybilne) prowadzi do łączenia się białka wirusowego do transbłonowego białka-enzymu ACE2 komórek gospodarza, redukuje ekspresję ACE2 na komórkach płuc i prowadzi do uszkodzenia pneumocytów [11]. Szczepionka Moderna mRNA-1273 koduje glikoproteinę SARS CoV-2 z częścią transbłonową i nienaruszonym miejscem cięcia S1-S2; dwa podstawione aminokwasy proliny w pozycjach 986 i 987 stabilizują białko kolca w konformacji sprzed fuzji w celu
zwiększenia jego immunogenności. Aby zwiększyć biostabilność mRNA, urydynę zastąpiono
N1-metylo-pseudourydyną. Szczepionka mRNA jest dostarczana do ludzkich komórek przez nanocząstki, składające się z czterech lipidów. Dokładny skład nanocząsteczek nie jest znany, jednak w poprzednich szczepionkach Moderna wykorzystywano lipidy, 1,2-distearoilo-sn-glicero-3-fosfocholinę, cholesterol i lipid glikolu polietylenowego [13].


Dalej twierdzicie że macie wiedzę by w ogóle dyskutować? Prawda jest taka że 100% czasu to co pojawia się od charmanderów to są wklejki z różnych portali i artykułów, a nie ma w nich ani grama wiedzy specjalistycznej czy genetycznej. Bo po prostu cały proces jest tak zarąbiście złożony i skomplikowany że jedyne o czym mogą mówić to skutki działania.

W raporcie jest mowa o skutkach ubocznych, zakrzepicy, alergiach itd. ale to jest jakaś bardzo wąska i specyficzna grupa ludzi i nawet przy podaniu paracetamolu nie ma 100000% gwarancji na to że pacjent nie zareaguje źle, na chwilę obecną większość z nas żyje i taki był cel powstania szczepionek. I na pewno będą one doskonalone w tym roku i kolejnych latach.

http://urpl.gov.pl/sites/default/files/files/Historia%20szczepionek%20mRNA.PDF

Macie, poczytajcie sobie, może się czegoś dowiecie i skończycie powielać brednie.

#bekazcovidian #koronawirus #heheszki #humorobrazkowy #bekazpodludzi #niebieskiepaski #rozowepaski #rakcontent #takaprawda
  • 46
@ks2m: kolejny koleś co nie ma argumentów w zderzeniu z rzeczywistością
prawda jest taka że wy kompletnie nie wiecie z czego wynikają negatywne reakcje na podanie szczepionki, nie wiecie jak w najmniejszych detalach wygląda szczepionka mrna i czy wektorowa a powielacie nieprawdę i siejecie panikę, najlepsze jest to że jeszcze jakoś się ratujecie tym że używacie naukowych zwrotów i reakcji, ale to tak naprawdę jest papka intelektualna dla absolutnych ćwierć mózgów
@wierzgontycymbale: skoro testy szczepionki mrna są robione od 2012 to czemu na początku pandemii firmy scigały się o to która pierwsza stworzy szczepionke? bo to jest nowa szczepionka z nowym białkiem, z nowego kolca, z nowego wirusa. Technologia produkcyjna jest znana. Podobne może i były testowane, ale te są dopiero w fazie testów i nie skończą sie do 2023.

To tak jakby powiedzieć, że Dacia jest tak samo bezpieczna jak Volvo
skoro testy szczepionki mrna są robione od 2012 to czemu na początku pandemii firmy scigały się o to która pierwsza stworzy szczepionke? bo to jest nowa szczepionka z nowym białkiem, z nowego kolca, z nowego wirusa. Technologia produkcyjna jest znana. Podobne może i były testowane, ale te są dopiero w fazie testów i nie skończą sie do 2023.

To tak jakby powiedzieć, że Dacia jest tak samo bezpieczna jak Volvo bo są
@wierzgontycymbale: to Ty przeczytałeś dzisiaj pierwszy raz jak powstają szczepionki i probujesz uczyć innych, ja uważam, że nie powinno się tak bezmyślnie wierzyć, we wszystko co napisane, zwłaszcza jeśli sam nie jesteś naukowcem i znaczenia słów szukales rano na wikipedii. Ja na stronie producenta szczepionki przeczytałem, że testy skończą się w 2023 roku. Ty mówisz, że wszystkie są odbyte, no nie wiem czy lepiej wierzyc zielonce czy stronie Astra Zeneca
to Ty przeczytałeś dzisiaj pierwszy raz jak powstają szczepionki i probujesz uczyć innych, ja uważam, że nie powinno się tak bezmyślnie wierzyć, we wszystko co napisane, zwłaszcza jeśli sam nie jesteś naukowcem i znaczenia słów szukales rano na wikipedii. Ja na stronie producenta szczepionki przeczytałem, że testy skończą się w 2023 roku. Ty mówisz, że wszystkie są odbyte, no nie wiem czy lepiej wierzyc zielonce czy stronie Astra Zeneca


@elementarz1: Jesteś