Wpis z mikrobloga

#mejdej #wykopekspert #pytanie #diy

Mirki, mam pytanie:

maluję model królika z Rayman Raving Rabbids, który zrobiłam dla brata.

Mam problem ze zmieszaniem koloru mniej więcej takiego, jakie one mają na "ustach" i w środku uszek [zdjęcie niżej].

Mam takie kolory farb [wiem, że niektóre absolutnie się nie przydadzą]:

biały, czarny, żółty, czerwony, niebieski, błękit paryski, ciemna zieleń.

Da się z tego coś wykręcić?

HELP! Bo farbek mam mało i nie mam już za dużo materiały do eksperymentowania ;) następne strzały muszą być już celne ;)

Z białej+ czerwona wychodzi mi róż i kombinuję czym może złamać ten róż [bardzo jasny róż], żeby wyszedł taki nieco bardziej cielisty. A może zrobić beżowy i złamać różem?
Pobierz
źródło: comment_v1irYzNdDtyKrh3vfY7gwkDVdAIKSAHI.jpg
  • 19
@hellyea: troche zieleni i czerwieni to wyjdzie gowniany brąz. Daj troche do różu z bialym ale slabo to widze. Stestuj palcem odrobine na blacie jakims czy pudelku.
@Wrzoskoowna: @Retnnok: macie bardzo różne rady :D i nie wiem teraz co robić, bo serio farbki mi się kończą :D

@Retnnok: serio? Bo z jednej strony nie wiem czy żartujesz, a z drugiej sto lat sie tak nie bawiłam i może po prostu ciężko mi to sobie wyobrazić? Pytam serio.
@krsQ: który to z nich to akurat da się bardzo precyzyjnie sprawdzić ;) niestety w życiu nie ma takich prostych drog :(

z czarnym za ciemny będzie, łamałam już brązem to tez wyszedł za ciemny :/
@Retnnok: bez urazy, ale wg mnie niebieski ni #!$%@? tutaj nie zadziała ;) chyba, że az tak bardzo się mylę, ale generalnie wolałabym, żebys był absolutnie pewien, bo znasz jakiś trik, który ludziom do łba by nie przyszedł ;)
@hellyea: Nie jestem mistrzem pędzla… mieszając kolor z szarością (biały+ czarny) „regulujesz” nasycenie koloru i przy okazji jasność. Taki sposób połamania różowego będzie dobry?

Jakie farby i jakie ilości?
@staa: zmieszałam już biały+żółty i dodałam odrobine czerwonego, wyszło podobnie ;) chociaż chyba bardziej jaskrawy :( nie rozumiem- po zmieszaniu jest ok, a po pomalowaniu i wyschnięciu [biały podkład] farba nabiera bardziej intensywnego koloru. Wydawało mi się, że jak jest mokra to kolor jest bardziej intensywny....

teraz zaczynam kombinowac z kolorem, który jest wewnątrz ust....

Dobra rada z tym szarym, nie wiedziałam :D dzieki, jak zawsze pomocny
@hellyea: Z tą szarością to nie wiem czy to jedna z podstawowych technik, czy malarska zbrodnia. Od lat nie malowałem, a nigdy nie byłem w tym dobry. Ale wydało mi się to kiedyś oczywiste w kontekście obrazka takiego jak na dole.

Pytałem o ilość farb… bo w torebce/ kosmetyczce (jak się domyślam) możesz znaleźć dużo ciekawych kolorów. Zwłaszcza beże i brązy. Do niektórych farb można domieszać szkolnych plakatówek (może być różnie
Pobierz
źródło: comment_C0dB2AfLhCtDAkhwTL2rCJjtD6A4UZze.jpg
@staa: używam plakatówek w tubce [takich lepsiejszych, bardzo dobrze kryją, sa bardzo gęste] i białą mam akrylową, też w tubce. Kolorki wyszły już chyba w miarę ok.... tylko popełniłam dramatyczny błąd ;((((( Przy wydawałoby się, najprostszym, czyli przy oczach. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego [serio, zaćma jakaś], ale zamiast samą żrenicę pomalować na zestaw czerwono- czarny jak na zdjęciu.... ja pomalowałam tak całe oko [źrenica czarna, "białko" czerwone z czarną obwódką.
@hellyea: Takie farby schodzą ładnie na mokro, zwilżyć i zebrać chusteczką albo płatkiem kosmetycznym (świeży aryl też powinien się poddać). Ale do tej pory to pewnie już sobie z tym poradziłaś:]