Wpis z mikrobloga

Witam, jest tutaj ktoś dobrze zaznajomiony z nowym taryfikatorem i czy są jakieś możliwości prawne negocjacji mandatu? Wyprzedzałem dzisiaj dostawczaka w tym miejscu, na skrzyżowaniu i wjeżdżając w teren zabudowany z prędkością 74km/h. (nie była to mądra decyzja) Kończąc manewr wyprzedzania natrafiłem na kontrolę grupy speed z suszarką, która włączyła sygnały i pojechała za mną około 1km, gdzie znajdował się najbliższy przystanek autobusowy. Zatrzymali się za mną, nie myśląc chciałem przygotować dokumenty i wyciągnąłem telefon z kieszeni odpinając pas. Policjanci wyszli ze swojego samochodu i od razu mówią o pasach, kiedy zaprzeczam i mówię, że odpiąłem je 10 sekund temu, widzieli to i jest na kamerze. Oni stwierdzili, że nic nie widzieli, poinformowali o możliwości odmowy mówiąc, że w sądzie dostane 30tys. Podczas rozmowy pierwszym o wykroczeniach, musiałem jednocześnie drugiemu policjantowi 4 krotnie powtarzać numer pesel, po czym pokazałem mu ekran telefonu, żeby spisał sobie pesel z mojego prawa jazdy w aplikacji. Mruknął coś do drugiego o jakimś błędzie, poszli do auta i przynieśli mi mandat, który dwukrotnie przewyższał wartość mojego samochodu i jest prawie dwumiesięcznym dochodem. Termin płatności 7 dni. Nie wiem do końca skąd się taka kwota wzięła i czy mam możliwość dociekania jakoś tego, że miałem zapięte pasy? Niecały kilometr wcześniej jest skrzyżowanie z kamerami, które przejeżdżałem i powinno być widać, że mam zapięte pasy. Jeżeli to one spowodowały taki wzrost, bo według taryfikatora to za prędkość jest 300zł, wyprzedzanie na skrzyżowaniu 1000zł i pasy 100zł. Pierwszy mandat za wykroczenie drogowe w życiu, prawo jazdy przeszło 10 lat. Poczułem się jak klasa średnia xD
#wykopefekt #humorobrazkowy #mandat #wykopefekt #piratdrogowy #heheszki #dobrazmiana
jurgen89 - Witam, jest tutaj ktoś dobrze zaznajomiony z nowym taryfikatorem i czy są ...

źródło: comment_1643414052t8W3T20m7o8CYwhcty0YjY.jpg

Pobierz
  • 4
@jurgen89: O ja pierdziele, #!$%@? ich z tymi mandatami. Będziesz się odwoływał?? coraz bardziej kraj nie do życia, zarobki wschodnie a ceny wszystkiego zachodnie.