Wpis z mikrobloga

Nie musIsz głosować na Konfederację, są inne partie.
Inne partie:

Zaznaczono, że "pracownik, u którego zostało potwierdzone zakażenie SARS-CoV-2 i który ma uzasadnione podejrzenie, że do zakażenia doszło w zakładzie pracy lub innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy, może złożyć pracodawcy, w terminie 2 miesięcy od dnia zakończenia izolacji, izolacji w warunkach domowych albo hospitalizacji z powodu COVID-19, wniosek o wszczęcie postępowania w przedmiocie świadczenia odszkodowawczego z tytułu zakażenia wirusem SARS-CoV-2".


Dodano, że odszkodowanie "przysługuje od pracownika, który nie poddał się testowi diagnostycznemu w kierunku SARS-CoV-2".

Projekt ustawy uzupełniony o zmiany postulowane przez opozycję, ma być owocem wtorkowego spotkania premiera z przedstawicielami wszystkich klubów i kół parlamentarnych. W spotkaniu brał również udział Jarosław Kaczyński i minister zdrowia Adam Niedzielski.


No nieźle robią kaczorowi. Z otwartymi ustami i z połykiem. Ha tfu.
https://wiadomosci.wp.pl/jest-nowa-wersja-ustawy-covidowej-6731001862580928a
#konfederacja #polityka #koronawirus #neuropa
  • 16
@merciless85: ależ to kwintesencja liberalnej wolności i wolnego ryneczku. Nie chcesz nie testuj się ale jak kogoś zarazisz i spowodujesz jakieś straty (np. w postaci uszczerbku na zadrowiu) to musisz zapłacić za wyrządzone szkody. Chcącemu niedzieje się krzywda, każdy kowalem własnego losu, odpwiedzilność za własne czyny, trzeba było się ubezpieczyć, jak się nie podoba to się zwolnij i zabierz się za paróweczki itd. ¯\_(ツ)_/¯

Konfa powinna uszami klaskać.
@merciless85: Ależ oczywiście że powinno się pod to podczepić palaczy łamiących zakaz palenia w mejscach publicznych czy ludzi palących śmieci. Stąd mandaty za takie zachowanie. Niesamowite nie? Nazywa się to "odpowiedzialność za własne czyny" i jest powszechnym zjawiskiem społecznym. Tak wiem ja też byłem pod wrażeniem jak się dowiedziałem że to tak działa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Towarzysz_Moskvin: w jaki sposób udowodnisz że:
- test nie był fałszywie negatywny/pozytywny
- w ogóle byłeś chory, skoro nie było objawów i czułeś się zdrowy
- to była konkretna osoba która cie zaraziła

to jest jeden wielki bubel prawny i do zaorania.

Najlepsze, że sama ta gówno-ustawa nawet nie rozróżnia ludzi, którzy np. pracują TYLKO na home-office.
Chora osoba (której to trzeba też udowodnić) powinna udowodnić, że zaraziła się od chorej
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@merciless85: czekaj, bo chyba źle rozumiem. Masz problem do opozycji, bo chcą wprowadzić działania adekwatne do pandemii, w jakiej sie znajdujemy? I jednocześnie nie masz problemu z konfederacją, która chce segregować ludzi zależnie od ich wyznawanej wiary, pochodzenia i orientacji? I to wszystko się dzieje w kraju, w którym co 5 minut ktoś przypomina terror trzeciej rzeszy, która wyznawała podobne wartości co posłowie konfederacji?
@Trixie: Adekwatne do pandemii xDD To kolejny bubel prawny którego wprowadzenie jeszcze bardziej zablokuje sądy, bo jak udowodnisz że ktoś się zaraził akurat w pracy a nie w Biedronce?
Tak mam problem do opozycji, bo w sprawie covida mają bardziej zamordystyczne zapędy od PiSu.