Wpis z mikrobloga

Macie problem z kobietami? Biblia radzi jak znaleźć żonę.

Czytanie z Księgi Powtórzonego Prawa

Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie.

Oto słowo Boże

#przegryw #zwiazki #podrywajzwykopem #bekazkatoli
  • 14
  • Odpowiedz
ktoś tu kiedys przeliczał ile to jest 50 syklów na pln i wychodzilo dosc tanio :)

@Arokuku: Dasz link?


@patrysk:

Ja też kiedyś liczyłem ale nie mogę znaleźć wpisu.

Według ST:

sykl (= 2 beki) – ok. 11 g

mina (= 50 sykli) – ok. 500 g

talent (= 60 min) – ok. 30 kg

ciężki sykl królewski – 13 g

Według NT:

sykl – 11,5 g

Księga powtórzonego prawa
  • Odpowiedz
@xer78: Czyli za lekko ponad 2,5 koła można po katolicku na legalu zgwałcić wybraną kobietę i "za karę" się z nią ożenić, uprzednio oddając wspomnianą kwotę jej ojcu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czyli za lekko ponad 2,5 koła można po katolicku na legalu zgwałcić wybraną kobietę i "za karę" się z nią ożenić, uprzednio oddając wspomnianą kwotę jej ojcu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Davidozz: To nie takie proste. Przepis na żonę za ~2600 pochodzi z ST a wielu twierdzi, że mają ST w dupie bo ich obowiązuje tylko NT. Mimo, że biblia, której podarcie tak ich uraziło składa się
  • Odpowiedz
@xer78: Mają wyjebongo na wybrane fragmenty starego testamentu* Bo takie np. 10 przykazań to obowiązuje - ale też fragmentarycznie np. z odrzuceniem 2 przykazania o niebudowaniu posągów i malowaniu obrazów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A TUTAJ MÓJ ULUBIONY FRAGMENT Z NOWEGO TESTAMENTU NA TEN TEMAT, ŻEKOME SŁOWA SAMEGO JEZUSA:

Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam:
  • Odpowiedz
  • 2
@Davidozz Ziobro zaskoczenia. Ktoś mówi, że jego obowiązuje NT a i tak wybiera sobie wygodne fragmenty. Katolicyzm czestochowsko-toruńsko-jasełkowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Davidozz dodając do tego

Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.


To raczej pokazuje, że chyba faryzeusze, źle interpretowali pismo święte i to wypełnienie Pisma Świętego w wykonaniu Jezusa uznaje się za poprawne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz