Wpis z mikrobloga

Od poniedziałku zacząłem robić pompki i brzuszki. Na początku był problem zrobić 10 powtórzeń jednego i drugiego ćwiczenia. Codziennie dodaje odrobinę więcej w serii. I po 4 dniach mogę już na luzie robić więcej brzuszków i pompek.
Małymi kroczkami dążę do celu schudniecia. Wiem że same brzuszki i pompki nic nie dadzą na zrzucenie bebzola ale na razie robię takie ćwiczenia. W lutym chce sobie wprowadzić jakiś aerobik w domu. A jak będzie ciepłej to zacznę biegać.
Może polecicie jakies kanały na yt z aerobami dla początkujących?
Mam nadzieję że do wakacji uda się schudnąć z 96kg do 76kg?
Tylko jescze ogarnąć to jedzenie. Jem teraz mniej.
Nie jem słodyczy, fast foodów, nie pije energetykow i słodkich napojów. Jem ciemne pieczywo, mniej jem tłustego jedzenie.
Nie wiem czemu ostatnio warzywa i owoce mi nie smakują? Biorę witaminę C, D, magnez i pije yerba mate.
Żadnych diet drastycznych nie wprowadzam - kiedyś byłem na jakieś diecie to czyściło mi brzuch.
#pytanie #odchudzanie #cwiczenia
  • 70
@drogba90: zacząłeś zwracać uwagę co jesz i więcej się ruszać, Nie dziwne że schudłeś.
Liczenie kalorii to tylko dodatkowy rytuał, który nie był niezbędny do sukcesu. Jeśli komuś taki rytuał pomaga to spoko ale sprowadzanie bilansu kalorycznego do jedynego co się liczy, jest niepoważne i nieprawdziwe.

Mogę też podać anegdotę. Nigdy nie liczyłem kalorii, a jestem szczupły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W każdy razie gratki, cieszę się,
@szpongiel:

"McDonald says that the basic math does remain correct for most people".


https://news.wttw.com/2019/04/22/new-research-downplays-importance-counting-calories-weight-loss

Nie znamy OP, nie wiemy jaki tryb życia prowadzi, czy w pracy siedzi na dupie czy się rusza.

Samemu w trybie siedzącym pracy i po pracy schudłem 12 kg na samym deficycie. Nic więcej nie robiac poza pójściem na autobus do pracy i z powrotem.

@kopek:

Zrobiłeś dużo, trzymam kciuki!

Mimo wszystko może lepiej idź do
@kopek: powiem Ci okrutna prawde, 20kg do wakacji jest do zrobienia, jednakze potrzebne sa drastyczne srodki, a nie to gowno ktore robisz i planujesz. Bo po 2ch tygodniach tego skusisz sie na snikersa, czy tam kebsa na grubym, bo zobaczysz, ze waga nie rusza albo nawet lekko poszla w gore.
Jezeli naprawde chcesz cos zmienic, idz na silownie i zapisz sie na tabate lub hiit, ok nie napoczatku ale po tygodniu
PatrykPhoenix - @kopek: powiem Ci okrutna prawde, 20kg do wakacji jest do zrobienia, ...
@kopek Też się wziąłem za siebie. Rower stacjonarny godzinę dziennie na razie plus brzuszki, pompki i przysiady. Plus wyeliminowanie słodyczy, kebabów itd oraz piwa i wieczornego podjadania
@kopek: Jeżeli chodzi o "kanały na yt z aerobami dla początkujących" to ja polecam:
https://www.youtube.com/c/BullyJuice

Osobiście wolę aktywności na świeżym powietrzu (rower, bieganie), ale z tym jest problem zimą. Przerobiłem kilka takich kanałów na yt i w każdym strasznie irytowało mnie ciągłe gadanie prowadzącego... BullyJuice zazwyczaj na swoich treningowych filmikach nie mówi zupełnie nic.
@Dakkar: seriooo ćwiczenie prawie nic nie daje, jest dużo badań które mówią że wręcz jak ćwiczysz to sobie więcej pozwalasz zjeść i koniec końców wychodzisz gorzej. Mogę Ci podesłać artykuł o tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kopek: jeżeli masz wystarczające fundusze polecam dietę pudełkową z odpowiednią ilością kalorii. Uczy regularnego jedzenia posiłków i redukuje wagę. Urwałem 10kg w 2 mies. Dodatkowo wygodne jak cholera :)
Policz miesięczne wydatki na jedzenie i może się okazać, że pudełka nie kosztują wiele więcej. Przy zamówieniach 30+ dni często są niższe ceny
2022 rok, dziesiątki tysięcy kanałów na YouTube łatwo przekazujących wiedzę, aplikacje do liczenia kalorii, a i tak trafi się grupa ludzi mówiąca że jedzenie wieczorem to wielkie zło w kontekście odchudzania xDD