Wpis z mikrobloga

Od poniedziałku zacząłem robić pompki i brzuszki. Na początku był problem zrobić 10 powtórzeń jednego i drugiego ćwiczenia. Codziennie dodaje odrobinę więcej w serii. I po 4 dniach mogę już na luzie robić więcej brzuszków i pompek.
Małymi kroczkami dążę do celu schudniecia. Wiem że same brzuszki i pompki nic nie dadzą na zrzucenie bebzola ale na razie robię takie ćwiczenia. W lutym chce sobie wprowadzić jakiś aerobik w domu. A jak będzie ciepłej to zacznę biegać.
Może polecicie jakies kanały na yt z aerobami dla początkujących?
Mam nadzieję że do wakacji uda się schudnąć z 96kg do 76kg?
Tylko jescze ogarnąć to jedzenie. Jem teraz mniej.
Nie jem słodyczy, fast foodów, nie pije energetykow i słodkich napojów. Jem ciemne pieczywo, mniej jem tłustego jedzenie.
Nie wiem czemu ostatnio warzywa i owoce mi nie smakują? Biorę witaminę C, D, magnez i pije yerba mate.
Żadnych diet drastycznych nie wprowadzam - kiedyś byłem na jakieś diecie to czyściło mi brzuch.
#pytanie #odchudzanie #cwiczenia
  • 70
@kopek: Ja jeszcze po wstaniu i potem przed obiadem i kolacja dwie łyżki octu jabłkowego z kubkiem wody pije i polecam. Poczytaj. Samo w sobie picie za dużo nie da, ale przy diecie będzie spoko. No smak może nie podejść ale to inna sprawa
@tomkol: a też w nocy odklada sie wiecej tłuszczu bedzie jadl tłusto przed snem to bedzie chudy ale obtluszczony, no i bedzie sie gorzej wysypial i funkcjonowal w ciagu dnia bo jego cialo musi w nocy pracowac znacznie ciezej niz gdyby nie jadl i moze jak patrzymy na same kalorie nie jest tak zle ale skutków negatywnych jest znacznie wiecej i lepiej tego nie robić
@tomkol: To sa ogólne zasady, moim zdaniem warto je brac pod uwage kazdy ma swoj organizm i moze to inaczej byc w kazdym przypadku. Tez zasady zwiazane z tym co jak kiedy jesc oraz piramidy żywieniowe sie co chwile zmieniają. Moja mama jest dietyczka uczy w szkole troche sie tym interesowalem biol chem itd ale jednak poszedłem w strone transportu logistyki. Wiec nie mam jednak wiedzy wielkiej na temat dietetyki ale
@Thever43 nie zachęcam do jedzenia przed snem ale nie z powodu, że od tego się tyje tylko dlatego że jakość snu może być gorsza. Skupiając się jednak jedynie na tym aby schudnąć to nie ma to tak wielkiego znaczenia - tak czy inaczej najważniejszy jest ujemny bilans kaloryczny, mniej istotne będzie to czy spożyjemy 5 posiłków czy 2, czy zjemy małe śniadanie a duża kolację itp każda z tych rzeczy jakiś być
@kopek: codziennie co najmniej godzina spaceru. Najlepiej 1,5-2 godziny. W dalszej perspektywie zamiast pompek i brzuszków - wylot na siłownię co najmniej 3x w tygodniu i proste ćwiczenia na ciężarach.

No i dużo białka (w miejsce węglowodanów). Nie dość, że bardziej syci, czy buduje tkankę mięśniową, to jeszcze organizm spala 20% kalorii przyjętych w białku na jego przetrawienie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dakkar: jest wieksza przyswajalnosc wtedy i dlatego sie nie jej gosciu jakby to sie opierało na fizyce to chodzilbys do fizyka nie dietetyka

@Thever43: nie chodzę do dietetyka bo nie wierzę w magię, wiem natomiast że przyswajalność związków zależy od budowy fizykochemicznej związku, a nie pory o której został przyjęty, jakby to miało jakiekolwiek znaczenie dla komórki która go strawi