Wpis z mikrobloga

Od poniedziałku zacząłem robić pompki i brzuszki. Na początku był problem zrobić 10 powtórzeń jednego i drugiego ćwiczenia. Codziennie dodaje odrobinę więcej w serii. I po 4 dniach mogę już na luzie robić więcej brzuszków i pompek.
Małymi kroczkami dążę do celu schudniecia. Wiem że same brzuszki i pompki nic nie dadzą na zrzucenie bebzola ale na razie robię takie ćwiczenia. W lutym chce sobie wprowadzić jakiś aerobik w domu. A jak będzie ciepłej to zacznę biegać.
Może polecicie jakies kanały na yt z aerobami dla początkujących?
Mam nadzieję że do wakacji uda się schudnąć z 96kg do 76kg?
Tylko jescze ogarnąć to jedzenie. Jem teraz mniej.
Nie jem słodyczy, fast foodów, nie pije energetykow i słodkich napojów. Jem ciemne pieczywo, mniej jem tłustego jedzenie.
Nie wiem czemu ostatnio warzywa i owoce mi nie smakują? Biorę witaminę C, D, magnez i pije yerba mate.
Żadnych diet drastycznych nie wprowadzam - kiedyś byłem na jakieś diecie to czyściło mi brzuch.
#pytanie #odchudzanie #cwiczenia
  • 70
  • Odpowiedz
@tomkol: ale jak jesz normalbie to do ma znaczenie czy zjesz przed spaniem 300 czy 800 kcal bo na pewno podczas snu wiecej sie przyswoi niz gdy zjesz rano i metabolizm jest rozpedzony w ciagu dnia
  • Odpowiedz
@kopek: Ja jeszcze po wstaniu i potem przed obiadem i kolacja dwie łyżki octu jabłkowego z kubkiem wody pije i polecam. Poczytaj. Samo w sobie picie za dużo nie da, ale przy diecie będzie spoko. No smak może nie podejść ale to inna sprawa
  • Odpowiedz
  • 3
@Thever43 Jezeli będziesz utrzymywał deficyt kaloryczny to możesz i sobie zjeść 1000 kcal przed snem. Nie twierdzę, że to jest całkowicie bez znaczenia, ale ma raczej marginalne znaczenie, na tyle małe że nie ma powodu przywiązywać do tego zbyt dużej uwagi
  • Odpowiedz
@tomkol: a też w nocy odklada sie wiecej tłuszczu bedzie jadl tłusto przed snem to bedzie chudy ale obtluszczony, no i bedzie sie gorzej wysypial i funkcjonowal w ciagu dnia bo jego cialo musi w nocy pracowac znacznie ciezej niz gdyby nie jadl i moze jak patrzymy na same kalorie nie jest tak zle ale skutków negatywnych jest znacznie wiecej i lepiej tego nie robić
  • Odpowiedz
@tomkol: To sa ogólne zasady, moim zdaniem warto je brac pod uwage kazdy ma swoj organizm i moze to inaczej byc w kazdym przypadku. Tez zasady zwiazane z tym co jak kiedy jesc oraz piramidy żywieniowe sie co chwile zmieniają. Moja mama jest dietyczka uczy w szkole troche sie tym interesowalem biol chem itd ale jednak poszedłem w strone transportu logistyki. Wiec nie mam jednak wiedzy wielkiej na temat dietetyki
  • Odpowiedz
  • 4
@Thever43 nie zachęcam do jedzenia przed snem ale nie z powodu, że od tego się tyje tylko dlatego że jakość snu może być gorsza. Skupiając się jednak jedynie na tym aby schudnąć to nie ma to tak wielkiego znaczenia - tak czy inaczej najważniejszy jest ujemny bilans kaloryczny, mniej istotne będzie to czy spożyjemy 5 posiłków czy 2, czy zjemy małe śniadanie a duża kolację itp każda z tych rzeczy jakiś
  • Odpowiedz
@kopek: codziennie co najmniej godzina spaceru. Najlepiej 1,5-2 godziny. W dalszej perspektywie zamiast pompek i brzuszków - wylot na siłownię co najmniej 3x w tygodniu i proste ćwiczenia na ciężarach.

No i dużo białka (w miejsce węglowodanów). Nie dość, że bardziej syci, czy buduje tkankę mięśniową, to jeszcze organizm spala 20% kalorii przyjętych w białku na jego przetrawienie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dakkar: jest wieksza przyswajalnosc wtedy i dlatego sie nie jej gosciu jakby to sie opierało na fizyce to chodzilbys do fizyka nie dietetyka

@Thever43: nie chodzę do dietetyka bo nie wierzę w magię, wiem natomiast że przyswajalność związków zależy od budowy fizykochemicznej związku, a nie pory o której został przyjęty, jakby to miało jakiekolwiek znaczenie dla komórki która go strawi
  • Odpowiedz