Wpis z mikrobloga

Mircy co byśćie wybrali?
Poprzeni Soniak 55W809C dokonał żywota i chyba trzeba coś nowego.
Zależy mi, żeby był zgodny z aktualnymi standardami + miał widoczne już efekty HDR, czy DV.

Wszystkie były dużo tańsze, no ale były, a nie są. Chwilę jeszcze będę obserwował.
Salon bez słońca, oglądanie raczej netflxów i YT niż normalna TV.

Philips to oled+android+ambi, tylko ta cena...
Sony to dobry obraz + android
Samsung to dobry obraz + najniższa cena

Philips 65OLED706/12 - 6499zł. ewentualnie 5200 za wersję 55"

Sony XR-65X90J - 4999 bez żadnych promocji właściwie

Samsung QLED QE65Q80AAT - 4999 - 720 karta na kolejne zakupy

#telewizory
#cokupic
#kiciochpyta
#tv

Co wybrać?

  • Philips 50.0% (6)
  • Sony 33.3% (4)
  • Samsung 16.7% (2)

Oddanych głosów: 12

  • 18
@hpiotrekh: posiadam x90j w 75“ nie mam porównania do innych ale jak masz pytania to odpowiem. 32 strefy policzyłem w nim. 65" tez będzie mieć tyle. Na plus oczywiście android i to w moim uznaniu jest bardzo duży plus, ponieważ nie posiadam pc zdolnego odpalić 4k hdr. Wtyczka Kodi jest obowiązkowa dla dźwięku 5.1 z plików. Inne playery przesyłają dolby w 5.1 lub w cale.
@hpiotrekh: tego philipsa 706/12 zobacz w media markcie, w zeszłym tygodniu mieli promocję i 55 było za jakieś 4600. Jak oglądałem na żywo to matryca wydawała się trochę dziwna, w znaczeniu w porównaniu do innych oledów jakby miała jakiś filtr, była ciemniejsza. Nie spodobał mi się.
Sony mnie zawiodło bo w poprzednim po 4 latach padło mi podświetlenie matrycy.

Czemu nie bierzesz pod uwagę oledów od LG? Mają dobre opinie, sam
@hpiotrekh: 75“ był za 6.400 w media costam z promocją co oddają 50zł za każde wydane 500.
Co tam jeszcze mogę napisać.. Hdr jest ok, powoduje efekt mrużenia oczu. Czernie, to zależy jak się strefy ułożą. Widać te strefy, można oczywiście tak poustawiać ekran aby ich widoczność zminimalizować ale ja to olałem i się szybko przyzwyczaiłem. Jedynie staram się kolor napisów zmieniać na siwy, bo bloom zasadniczo tylko na nich widać
@thewickerman88: będę szukał po sklepach, to na pewno. Ale chciałbym poznać jak najwięcej opinii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@QoTheGreat: do sonego to chyba mam najmniej pytań, bo od mojego sie pewnie niewiele różni w użytkowaniu xD

No i miałem wbudowany chromecast, a nie wiem czy w samsungu jak tego nie ma to duzo tracę. yt da sie przesłać, ale pewnie jakichś pomniejszych stron się już nie
@s3kawka: wszystko celujję w raty, więc ogólna cena ma niewielkie znaczenie w sumie ( ͡° ͜ʖ ͡°) tyko euro na sonego ma max 10, wiec musialbym szukac innego sklepu, a wolalbym jednak w euro
@hpiotrekh:
Co do przesyłania obrazu, nie wiem, nie korzystam. jeżeli jabko to raczej airplay.
Na sonym używam apki youtube, co chcę to powiem do pilota i google wyłapuje.
Jak chcę www, to odpalam lapka i surfuje normalnie jak człowiek. 4k ekran natywnie upscaluje, że do szczęścia to już tu mało co brakuje. Napisy na stronach są wyraźne.

Jeszcze jest jeden tv godny uwagi w 65"
TCL 65C825 5 799zł 120Hz MINILED
SAMSUNG QE75Q80AA 7 299zł 120HZ 1449:1 1500 cd/m2 50 zones 165/380W max PQI3800
Brałem pod uwagę przy moim zakupie samsunga. Przemawia za nim, to że posiada matrycę VA w europie. Powyższe dane dotyczą matrycy IPS z testów rtings. Tylko, że te 50 stref to nie duża różnica w porównywaniu do sony i jakoś tak właśnie mało osób go poleca. Z matrycami jest, też tak że w sumie producent może z dnia na
@hpiotrekh: Nie mam konta na netflixie, więc nie sprawdzę. Natomiast zapewne jest to podobna sytuacja jak z materiałami HDR, przy których telewizor automatycznie ustawia tryb z jasnością na 100%. Tak być musi, aby hdr działał, to też nie oznacza, że wszystko jest rozjaśnione i tracimy czernie. Tam gdzie strefowe wygaszenie zadziała jest czarno. Natywny wysoki kontrast matrycy, też robi robotę. Blooming wokół jasnych napisów w materiałach HDR jest bardziej widoczny i
matryca chyba ta sama a philips ma andka i ambi


@hpiotrekh: to, że matryca ta sama nie oznacza, że wyświetlany obraz będzie tej samej jakości. Nie bez powodu Sony XR-65A80J kosztuje o 2k więcej niż LG C1 65" mimo, iż mają tę samą matrycę. Liczy się jeszcze procesor i oprogramowanie i fakt, że niektóre tv z pudełka mają lepsze ustawienia po prostu.
@hpiotrekh: W testach jasność kamery jest podbita aby pokazała więcej.
Zauważ, że po lewej panel IPS Samsunga jest ciemniejszy niż po prawej VA Sony. Co jest bzdurą, w rzeczywistości tak nie może być.
Nie znamy ustawień przy których te tv były testowane, wszędzie zalecają lokalne przyciemnianie ustawić na high co zmniejsza bloom.
Któreś modele posiadały filtry zwiększające kąt widzenia (x95j). Te filtry zmniejszają kontrast siedząc na wprost. W tym sony na