Wpis z mikrobloga

@tank_driver oho, typowy wykopowy senior w gadce, wiem ale nie powiem. O podwyżce stop w stanach wiadomo już od kilku tygodni a ty wyjeżdżasz z tym jak oświecony, bo Powell coś powiedział. To nie wyjaśnia takiego spadku złotówki dzisiaj, bo straciła mnóstwo nie tylko do dolara ale do innych ważnych walut.
oho, typowy wykopowy senior w gadce, wiem ale nie powiem. O podwyżce stop w stanach wiadomo już od kilku tygodni a ty wyjeżdżasz z tym jak oświecony, bo Powell coś powiedział. T


@wiktorek_pl: Widzisz, ja nie tylko to wiem ale i dzieki temu zarabiam. A Ty wyskakujesz w srodku pozaru i pytasz sie dlaczego jest cieplej niz zwykle :)
@wiktorek_pl: Wypraszam sobie. Takie wyskoki jak twoje zasmiecaja tag, jak mozesz sie dziwic ze w burzy słabe drzewa sie łamia? Dolar idzie do gory (sprawdz sobie indeks dolara, załoze sie ze do tej pory nie wiedziałes co to), a co ze złotowka? Nie wiem, granica z Rosja, Białorusia i Ukraina na przykład? Co powazniejsze kraje wycofuja swoich dyplomatow, tam naprawde zaczyna sie robic goraco, a w Polsce ilu mamy Ukraincow co
a co ma podwyżka stop w stanach do umacniania się dolara do złotówki?

giełda spada wszędzie, również w stanach więc w jakim celu ludziom ten dolar?


@wiktorek_pl: Trochę nie rozumiem jak można komentować sytuację na rynku nie będąc świadomym tak podstawowych podstaw. Ale skomentuję to w kilku punktach:

-Podwyżka stóp powoduje strach inwestorów i wycofanie z inwestycji.
-Wycofując się z inwestycji ludzie pierwotnie muszą kupić dolary co zwiększa na nie popyt.
@Bejro
- podwyżka stop prognozowana jest od kilku tygodni przynajmniej. Ostatnie wypowiedzi Powella sprzed kilka tygodni już wyraźnie wskazały na podwyżkę stop i każdy mówił o wzrostach maksymalnie od marca a być może już od lutego. To nie jest odpowiedź na pytanie czemu dolar i euro w jeden dzień w stosunku do złotówki skoczyły o 5 groszy w górę.
-Wycofywane się z wielu inwestycji przebiega od końca listopada gdzie już wiele osób