Wpis z mikrobloga

#rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki #tinder #badoo

Drogie laski, czy bardzo wam zależy, żeby facet nie mieszkał z mamą? Na to chyba często zwracacie uwagę, przynajmniej jest taki stereotyp. A dla mnie to normalka, mam ogromny, trzypiętrowy dom w którym jest masa miejsca i nie zamierzam się z niego wyprowadzać. Urzęduję na swoim piętrze i mama nie narusza mej prywatności. Poza tym mam z nią dobre stosunki. Na dole zaś mieszka mój brat z żoną.
qeti - #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki #tinder #badoo

Drogie laski, czy bardz...

źródło: Nowy Obraz — mapa bitowa

Pobierz
  • 74
@kt13 no jeżeli bym musiał pójść na jakiś wynajem i dopłacać się nie wiem choćby tysiak to trochę problem😂no chyba że laska ma swoje bez kredytu to wtedy byłoby taniej ale w jego sytuacji to trochę logiczne
@Konszachty nie rozumiem, a mieszkając z rodzicami tego tysiaka nie dopłacasz? Doroslego, pracujacego czlowieka utrzymują rodzice? To tym większy red flag
Nie wymagam od nikogo by mieszkał sam kiedy może z rodzicami bo to nieopłacalne. Ale jak ma okazje zamieszkać ze swoim partnerem/partnerką to powinien to zrobić
@qeti i twoja przyszla dziewczyna możliwe że też mieszka z rodzicami i opłaca swoje rachunki i jedzenie. I jak to sobie wyobrażasz? Będziecie całe życie mieszkać osobno? Czy ty się wprowadzisz do niej? Jeśli rozważasz taka opcje to spoko, ona też może mieć całe pietro domu.

Ja bym w to nie szła po prostu
@kt13 no na pewno nie dawałby tysiaka może 3/4 stówki. Nie mówię o jedzeniu a o opłatach :) jeżeli w jego przykładzie ma do dyspozycji nawet 40/50 metrów a jego dziewczyna ma mniejszą przestrzeń to chyba oczywiste? No ale jakby miała jakieś swoje duże mieszkanie lub dom to wtedy faktycznie się bym wprowadził
@kt13 a w twoim przykładzie to nawet fajny kejs bo mieszkając tak dużo kasy sobie oszczędzasz i jeżeli nie przewalasz je egoistycznie to później masz fajny kapitał inwestycyjny na…np swoją klitkę :)
@choochoomotherfucker: można, w zasadzie jest możliwe że mieszkając ze starymi być normalnym człowiekiem.

ale jeśli tak patrzeć to można też być uczciwym politykiem. generalnie mieszkanie z rodzicami w wieku +25 nie zwiastuje niczego dobrego
generalnie mieszkanie z rodzicami w wieku +25 nie zwiastuje niczego dobrego


@thorgoth: Dlaczego miałabym się wyprowadzić z dużego domu z ogrodem, gdzie mam ciszę i spokój, dzielę się wydatkami z ojcem i mam z kim pogadać, do mieszkania albo pokoju w bloku, gdzie miałabym nie wiadomo jakich sąsiadów (pracuję zdalnie, a do tego cierpię na nadwrażliwość słuchową, więc to bardzo ważna kwestia), a dodatkowo mieszkałabym sama i musiałabym płacić za wynajem?
@choochoomotherfucker: ale przecież nie każdy musi się ze sobą zgadzać :)
Tak, uważam że jest coś potencjalnie niepokojącego gdy dorosły człowiek nie chce się usamodzielnić.
Elementem usamodzielnienia jest opuszczenie gospodarstwa domowego rodziców.
Oczywiście jest masa sytuacji szczególnych gdy jest to uzasadnione aby w nim zostać ale uważam że sytuacja "ze starymi jest taniej" się do takich szczególnych sytuacji nie zalicza.

NIE WIEM czy jest coś z tobą nie tak bo cie
Tak, uważam że jest coś potencjalnie niepokojącego gdy dorosły człowiek nie chce się usamodzielnić.


@thorgoth: Klitka 20 metrów, która ci zeżre 3/4 wypłaty to taka samodzielność? No thx.
Ty to chyba jakiś Oskarek deweloperski, że tak ciśniesz ludzi we własnych domach XD

Ogólnie to nikt normalny nie zamieni dużego domu rodzinnego na jakąś kawalerkę za majątek. Szczególnie że w bloku żyjesz jak zwierzę.