Wpis z mikrobloga

#koronawirus #lekarz #medycyna

Zagłodzili moją babcię w szpitalu?
Czemu nie podawali jej wystarczająco dużo jedzenia?

Podali takie przyczyny zgonu:
bezpośrednia:
- zatrzymanie krążenia
pośrednia:
- COVID
- wyniszczenie z powodu niedożywienia

to czemu jej nie żywili?

Pełna historia:
covid, saturacja 82, szpital 2 tyg., leczenie antybiotykami, sterydami, przeciwzakrzepowymi
wyszła z grzybicą, w domu przestała przyjmować płyny, zagrzybił się jej język, gardło, przełyk...
trafiła na sor, tam stwierdzili dodatni test na covid
w ostatni dzień izolacji covidowej na oddziale zmarła
  • 21
@mistyk-gehenny: Ziobro lekarza, który operował jego ojca, ścigał od 2006 i chyba ciągle ściga. Kwestia wytrwałości. Tyle że twoja sprawa byłaby znacznie prostsza, więc to już twoja decyzja czy ci się chce. A konsekwencje dla lekarza nie byłyby małe .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gurciak: A może by nie doradzać innym jak się nie ma pojęcia o czym się mówi? Ziobro ścigał jedynego lekarza który się podjął operowania jego ojca, przez 10 lat lekarz był wielokrotnie uniewinniany, aż Ziobro doszedł do władzy, zrobił super prokuratorską kasację, ponowne oskarżenie, skazał kolesia o wpędził do grobu.
@dr_Batman: I gdzie tu doradzanie czy mój "brak pojęcia"? Opis sytuacji Ziobry i lekarza, który podałeś jest zgodny z prawdą. Co w związku z tym? Jedyne co przekazałem to to, że dużo zależy od determinacji - Zbyszek już rok po sprawie wyleciał z rządu na 8 lat i co? Wrócił i rozlicza sprawę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gurciak: A doradzanie jest tutaj:Napisałeś że twoja spraw jest prostsza. Na jakiej podstawie to stwierdziłeś? Konsekwencje dla lekarza nie były by małe? Lekarze nie odpowiadają za opiekę pielęgniarską. Karmienie pacjentów jeśli nie jest zasondowany.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gurciak: Rozliczył sprawę? Wykorzystał swoją polityczną władzę, nielegalnie doprowadził do kasacji wcześniejszych wyroków o skazał niewinnego człowieka? Aha
@dr_Batman: Jest prostsza, bo tamta sprawa ciągnie się już z 15 lat, co jest rekordowe nawet jak na polskie sądy. Podałem skrajny przykład i ta sprawa faktycznie będzie prostsza, bo z opisu nie wygląda na zbyt skomplikowaną, bo nie mówimy tu o błędzie przy operacji jak tam, tylko o potencjalnym błędzie w opiece. OP musiałby być ekstremalnie unlucky, żeby jego sprawa była trudniejsza od podanego skrajnego przypadku co jest ekstremalnie mało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gurciak: Ale przeczytałeś że pacjentka wróciła do domu, gdzie przestała pić (jak pisze op)? Myślisz że skrajne niedożywienie dzieje się przez dwa tygodnie? W 90% takich spraw winna jest rodzina, a wiem to bo widziałam już 100 akcji gdzie wysyłamy pacjenta w miarę na chodzie a rodzina zwraca do za tydzień w opłakanym stanie xD
@dr_Batman: Pewnie czasem tak jest jak mówisz. Ja sugeruję tylko, że jak OP uważa, że tak nie było to może warto spróbować to dowieść, bo w końcu potencjalnie babcia mu zmarła z czyjejś winy ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gurciak: OP to najpierw wyprostuje swoją historię, bo nikt nie daje na izolacje z pozytywnym wynikiem tydzień po zakończonej pierwszej izolacji. Więc albo zagłodzili babcie bo w domu to była miesiąc, albo cała ta historia to bujda.