Wpis z mikrobloga

Mireczku - pytanie. Dzisiaj byłem obejrzeć samochód w celu jego zakupu. Auto sprowadzane z Niemiec, jeszcze nie zarejestrowane w Polsce (sprzedający to handlarz, kilka samochodów na stanie). Sam samochód we wszystkim jak dla mnie idealny.

Natomiast jest jeden problem. Otóż przebieg w samochodzie widnieje na desce rozdzielczej jako 100 tyś. km. Sprzedawca twierdzi, że ma protokół z Niemiec na którym jest wbite faktycznie 100 tys. Natomiast sprawdziłem autko na carvertical i wynika z niego, że auto to miało 100 tys przebiegu ale już w 2015 a podczas ostatniego badania (pomiaru) w 2020 roku było już najechane 190 tys. Czy jeśli zakupie samochód to gdzieś na etapie jego rejestracji będę miał problem z rejestracją z powodu nie zgadzającego się stanu licznika?
#samochody #handel #komis #auta
  • 16
@stassma: ciężko mi powiedzieć, ponieważ rozmawiałem z nim telefonicznie i powiedział mi że bardzo dziwna sytuacja, ponieważ ma "protokół z Niemiec" który dostał podczas odbierania pojazdu, że auto ma przebiegu 100 tys
A w ogóle wpadłem na taki pomysł, tylko nie wiem czy realny. Że na carvertical przebieg się faktycznie zgadza, jednak na desce wyświetlany jest on w milach. Po przeliczeniu wychodzi niemal idealnie