Wpis z mikrobloga

60 km/h

prosta 3 pasmowa droga, oddzielona pasem zieleni i barierkami. Bez ruchu pieszych i rowerzystów.

przypominam 60 km/h

Policjant mi prosto w oczy mówi, że może i remont nawierzchni się już skończył ale znaki zostały i jakby kazały mi jechać 20 km/h to mam tyle jechać i nie kierować się logiką tylko czekać aż organizator ruchu zdejmie ograniczenia.

Dla policjanta ten odcinek jest bardziej niebezpieczny niż droga krajowa po 1 wąskim pasie ruchu w każdym kierunku idąca między drzewami gdzie bez pobocza jeżdżą szerokie tiry, rolnicy na rowerach a ludzie chodzą asfaltem.
Mimo, że to ta droga ma jakość wyższą niż niejedna ekspresówka w Polsce! Lepiej się po tym jeździ jak autostradą Kraków-Katowice na której jest 140 km/h!

Jak oni mogą sobie rano spojrzeć w lustro i mówić, że tak, robimy kawał dobrej roboty...

Dla mnie to łapanka. Bo z bezpieczeństwem to ma to wspólne nic.
Zapłacę ale z wielką pogardą i grymasem. Ja bym tak nie potrafił się #!$%@?ć.

#slask #policja #bezpieczenstwo #polskiedrogi #motoryzacja #kierowcy
Nutaharion - 60 km/h

prosta 3 pasmowa droga, oddzielona pasem zieleni i barierkami...

źródło: comment_1642874620kuij8exAwv58WFnz4GCcls.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@Nutaharion
Ale to było wiadome a priori, że obecne przepisy to kolejny sposób na wyciąganie hajsu od Obywatela na kontynuację władzy Pis.
Zadaj sobie jedno proste pytanie - czy w Polsce widujesz znaki znoszące ograniczenie prędkości? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Nutaharion: mnie fascynuje, że od czasu podniesienia kwot mandatów nagle radiowozów zrobiło się jakieś 10 razy tyle na drogach niż przed podwyżkami. I zastanawiają mnie takie kwestie:
1: wcześniej nie było etatów na łapanie piratów?
2: nie było na to priorytetu bo inne działania były ważniejsze?
3: jeśli pkt 2 jest prawdziwy to co było tak #!$%@? ważne, że teraz widzę po 3 suki na trasie do pracy a wcześniej widywałem
  • Odpowiedz
@Nutaharion: chłopie masz znaki i zaczynasz wylatywać z chłopskim rozumem. Nie pasują znaki nie jeździj albo wybierz innych polityków którzy inaczej zorganizują administrowanie takimi rzeczami. Nie wiem co ma na celu to biadolenie, nic to nie zmieni w kwestii mandatu jaki dostałeś
  • Odpowiedz
@Nutaharion: kilka lat temu, władze landu badenia-wyrtembergia zleciły odnowe nawierzchni autostrady na odcinku Fryburg - Karlsruhe. Firma, która wygrała przetarg, miała na to określony czas, ale wyrobili sie chyba 3 czy 6 miesięcy wcześniej. chcieli oddać budowę i oczekiwali zapłaty, ale władze landu powiedziały, że planowane oddanie jest za kilka miesięcy, więc zapłata też będzie za kilka miesięcy. konsorcjum powiedziało więc 'ok, #!$%@? wam w cyce, zadzwonimy później, jak będzie termin'
  • Odpowiedz
@testovirondepot: przejedź się i sprawdź, przy jakiej prędkości Twój samochód zachowuje się jak gówno, a najlepiej niech ktoś jedzie za Tobą i nagrywa. Zobaczysz wtedy, jak Twój samochód męczy się z tymi wybojami przy danej prędkości.

Ja tam jadę tak, jak jest na ograniczeniu, a nawet wolniej. Inaczej wybiłbym głową dziurę w dachu, a sprzęt w bagażniku to by się chyba na złom nadawał.

Ostatnio była tam 60, a nie 80
  • Odpowiedz
  • 1
@Nutaharion DTŚ to jest jedno wielkie pole minowe. Praktycznie cały czas 3 pasy, a ograniczenie zmienia się z 20 razy na odcinku 20km. Nawet auto nie radzi sobie że sczytywaniem, bo #!$%@? tych znaków tyle, że nawet komputer wysiada.

A z 3 radiowozy nieoznakowane mają tam etat. Pewnie może się na tej drodze czuć tylko dziadek w kaszkiecie, który całą drogę jedzie 60 prawym pasem. Chociaż ostatnio na zwężeniu do 2 pasów
  • Odpowiedz
@Nutaharion: Nie sądziłem, że nawet w tym wątku znajdę idiotów broniących te policyjne #!$%@?


@2-aminopirydyna: Pamiętaj że zawsze trafisz na co najmniej jeden z gatunków:
- miejskiego społeczniaka dla którego samochód i kierowca to najwięksi wrogowie tego świata
- pedalarza w obcisłych gaciach który robi się czerwony na widok samochodu
- niewolnika, dla którego zakaz to zakaz i nie ma dyskusji (jak 2 posty wyżej)
  • Odpowiedz