Wpis z mikrobloga

Mirki, co możecie mi powiedzieć o mieszkaniu w Oleśnicy #olesnica ? Jest spoko miasteczko? Rozglądam się za jakąś #nieruchomosci pod
#wroclaw i Oleśnica wydaje się całkiem sympatyczna, dojazd do Wro ok, infrastruktura jest (szkoły, siłownia, basen, sklepy, pkp jakby auto walnęło, tylko kina brak a lubię bardzo :( ) ale szukam opinii z pierwszej ręki, nie znam nikogo z Oleśnicy. Praca i tak zdalna, więc o to się nie boje.

Wcześniej myślałem o Oławie, ale zniechęciła mnie srogo, nawet nie było gdzie zjeść coś w niedzielę.


A dodam #kiciochpyta bo czemu nieʕʔ
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@obciq: Podzielam zdanie o Oleśnicy. Zamek zapuszczony, centrum brzydkie, dworzec obskórny z łuszczącą się farbą. Drogi okropnie dziurawe. Ledwo dyszące resztki ZNTK (Olkol) i wojska. Jakiś taki przegnebiający klimat.

Z małych maseczek wokół Wro dobre wrażenie zrobił na mnie Jelcz-Laskowice. Widać, że w tamtejszej strefie przemysłowej coś się dzieje, a miasteczko się rozwija. Jakoś lepiej je odebrałem.
@obciq: Tematu Świdnicy i Jeleniej Góry nie ma właściwie co rozwijać - to po prostu całkowicie samodzielne miasta, "poziom wyżej" od zwykłych miast powiatowych. W województwie, prócz Wrocławia oczywiście, są takie trzy - Wałbrzych, Jelenia i Świdnica właśnie. Absolutnie wszystko załatwisz w nich na miejscu - każdy sklep, każdą usługę, gastronomię, urząd, sąd, lekarza. Po nic nie musisz jechać do Wrocławia, no chyba że na lotnisko ;) A Oleśnica, Trzebnica, Strzelin
@obciq: Mieszkam, jest OK, infrastruktura jest (szpital, przychodnie, dwa licea i technikum, dentyści na wysokim poziomie). Restauracji mało, pubów do posiedzenia i napicia sie piwa jest kilka, ale wyboru tez nie ma jakiegoś wielkiego. Na plus na pewno komunikacja - S8, stara 8, nowa obwodnica, autobus 504 do wro praktycznie co chwilę, dwie stacje pkp. Fajne okolice parków do spacerowania/rolek/biegania, na rowerze jest gdzie pojezdzic - w okół sporo pól i