Wpis z mikrobloga

338 + 1 = 339

Tytuł: Czwarta rewolucja przemysłowa
Autor: Klaus Schwab
Gatunek: popularnonaukowa
Ocena:
ISBN: 9788365068811
Wydawnictwo: StudioEMKA
Liczba stron: 216
3/52

Książka znanego i lubianego ( ͡° ͜ʖ ͡°) na Wykopie założyciela i prezesa Światowego Forum Ekonomicznego, które wieszczy, że nie będziemy mieć nic i będziemy szczęśliwi. Autor opisuje czwartą rewolucję przemysłową, która polega na przemodelowaniu światowej produkcji i gospodarki dzięki internetowi (zwłaszcza Internetowi Rzeczy i przeniesieniu się relacji ludzkich do internetu), automatyzacji, manipulowaniu genami ludzkimi, drukarkom 3D itp. Opisuje jej potencjalne korzyści i zagrożenia.

Boomerskie wynurzenia starca na temat współczesnej rzeczywistości w sam raz dla kogoś kto ostatnie 10 lat spędził w śpiączce. Co prawda autor zawarł tutaj przegląd nowych technologii o dużym potencjale zmiany świata (druk 3D, podskórne chipy, big data, nanotechnologie itp.), ale mam wrażenie, że książka nie była w żaden sposób odkrywcza już w momencie jej wydania w 2018 r., nie mówiąc nawet o dniu dzisiejszym. Naprawdę nie mam pojęcia do kogo ona może być kierowana poza osobami wykluczonymi cyfrowo, ale nawet i dla nich nie będzie zawierać jakichś ciekawych przemyśleń. Cała książka sprowadza się do tezy, że "rozwój technologiczny przyspiesza, nieodwracalnie zmieni nasze życie i musimy się zastanowić jak się do tego przygotować". Zero jakichkolwiek propozycji ze strony autora.

Dno.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #popularnonaukowabookmeter
Dziadekmietek - 338 + 1 = 339

Tytuł: Czwarta rewolucja przemysłowa
Autor: Klaus Schw...

źródło: comment_1642794312RPJvaoBPUcWO1DzqpiFNfs.jpg

Pobierz
  • 6
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: (1.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: szkoła, dzieci
Liczba stron książki: 190
Gatunek książki: książka popularnonaukowa

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa (Lee Kai-Fu) - najnowsza recenzja usera cutecatboy
@skromny_chlopak: to była autentycznie jedna z najgorszych książek, jakie przeczytałem w ostatnich latach. Jest to tak mało interesujące i takie wodolejstwo, że z trudnością utrzymywałem uwagę przy lekturze mając nadzieję, że po tych #!$%@? autor przejdzie do jakiejś większej rozkminy. A tu nagle w 2/3 książki okazało się, że to koniec i potem są tylko podziękowania i jakieś tabele z nowymi technologiami, ich wadami i zaletami WTF.

Moim zdaniem wielu osobom
@LebronAntetokounmpo: i tak i nie. Gość uważa, że to olbrzymia szansa i trzeba z niej skorzystać, ale musimy się zastanowić nad ograniczeniami prawnymi itp., żeby nie zwiększyć nierówności społecznych. Jest też trochę manipulacji, bo autor nakłania do edukowania / w zasadzie głoszenia propagandy na temat nowych rozwiązań technologicznych, żeby ludzie nie odrzucili ich przerażeni konsekwencjami