Wpis z mikrobloga

Chciałbym zrobić apkę do audytu wykonanych zadań.
Niestety Power Apps nie są jeszcze moją mocną stroną, dlatego mam z tym trochę problem.

Myślałem, żeby to zrobić jakoś mniej więcej tak jak na screenie.
Jest to w ogóle dobry pomysł żeby wykorzystać do tego Power Apps?

Chciałbym, żeby wybierać pracownika z dropdown w rogu, wtedy zaktualizuje mi się lista checkboxów (każdy pracownik ma inne), i potem chciałbym, żeby to się zapisało.

Co miesiąc inna lista pracowników będzie do tego aktualizowana.
Dane mam obecnie w excelu.

Szukam jakichś wskazówek gdzie zacząć, może widzieliście jakiś tutorial podobny?

#microsoft #office365 #powerbi #lowcode
LucaJune - Chciałbym zrobić apkę do audytu wykonanych zadań.
Niestety Power Apps nie...

źródło: comment_1642692732kPPNlnU3UfWAvLSfRjDAKp.jpg

Pobierz
  • 9
@LucaJune: całkiem niedawno testowo robiłem apkę, która była osadzona w PBI i dawała użytkownikowi możliwość edycji danych, na których opierał się dataset.
To o czym piszesz na pewno jest możliwe.
@LucaJune: Jak najbardziej jest to wykonalne. Co więcej - zrobisz to bez większego problemu z wykorzystaniem SharePoint forms :) Możesz też kombinować z patchowaniem danych i galerią. Generalnie - nawet amatorowi nie powinno zając to więcej, jak jeden dzień.

Co jest Twoim źródłem danych? SharePoint?
@jakis_login: Ogólnie to baza danych oracle. Ale muszę to najpierw pokazać w Power BI, żeby użytkownik sobie wyklikal co chce widzieć.

Z PBI mogę to wyeksportować do Excela, więc pewnie z Sharepointem też mogę to połączyć
@LucaJune: z PBI nie pomogę w ogóle, ale z PowerAppsami mogę :) Jeśli Oracle, to musisz mieć jakiś gateway/connector do bazy. Kwestia wypluwania update DO bazy jest bardziej złożona. Dla tak prostego zadania, jednak SPO byłby lepszy, bo używanie do tego bazy to trochę overengineering
@LucaJune: ktos tam korzysta, ale PowerApps to troche jak rzezbienie w gownie. Robilem 2 aplikacje i nie polecam.

Funkcją Patch przekazujesz dane z powrotem do excela. Mozesz tez wykorzystac Flow.

edit: na microsoft learn masz materialy do nauki, jakies podstawy ale zawsze cos