Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zamontowałem sobie modulator FM do samochodu. Działa to na zasadzie transmitera FM czyli ustawia się odpowiednie fale w radiu i gra, z tym że modulator podlacza się po kablu do anteny samochodowej, przy wyjściu z radia. Modulator ma dwie domyślne częstotliwości na których pracuje 87,9 i 88,3 (przełącza się fizycznie pstryczkiem na nim). Ma on wyjście AUX (dwa chinche) do którego podlacza się telefon. Ja natomiast zamontowałem odbiornik Bluetooth, który podłączyłem do modulatora (linki niżej). No i wszystko działa, wszystko ładnie gra, telefon błyskawicznie i bezproblemowo łączy się po Bluetooth (w porównaniu z roidmi to niebo a ziemia).

Ale w trasie zaczynają pojawiać się zakłócenia (zmiana częstotliwości raczej nic nie daje), mam wrażenie że samo odpalenie silnika już powoduje zakłócenia. Po kablu jest lepiej ale zakłócenia się również. Odłączenie anteny samochodowej od modulatora nic nie dało (możliwe że radio ściąga fale bez anteny?) .

Ogólnie zwykle radio też na postoju odbiera ok a podczas jazdy już nie. Ale nie rozumiem co ma jedno z drugim wspólnego, tym bardziej gdy odłączyłem antenę.

Radio -> modulator -> antena - tak to jest podłączone.

No i moje pytanie brzmi DLACZEGO? Co mam zrobić żeby po Bluetooth cały czas grało ładnie bez zakłóceń?

https://www.amazon.pl/dp/B00ID3BZGE/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_X2DVFBJK7TY00D84XJ82?_encoding=UTF8&psc=1

https://www.amazon.pl/dp/B015O04TN4/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_AV5GWXT5T5NHPWS4W24H?_encoding=UTF8&psc=1

https://youtu.be/mm0g-oIKIIw

#caraudio #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #elektronikasamochodowa
  • 5
  • Odpowiedz
@jestem_legenda: Kable masowe bluetootha i modulatora i RADIA połącz razem. Jeżeli obudowa modulatora jest metalowa, dołóż kabelek przyłącz do kabli masowych. Plusowe połącz razem i daj do plusa. Wszystkie kable daj jak najkrótsze. Sprawdź kabel chinch, czy na pewno jest ekranowany czy masz elektrozłom z chin i tylko wygląda na ekranowany i jak najkrótszy, daj go jak najdalej od zasilania, nie spinaj razem trytytką czy taśmą. Nie podoba mi się rozwiązanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FilipWWL: teraz antenę mam odłączona bo jest mi w zasadzie niepotrzebna. Kabel chinch kupiłem jak najtańszy, żeby zobaczyć czy będzie różnica, no i jest duża (na plus) ale delikatne zakłócenia jakby też się pojawiają (ale w sumie nie jestem pewny). No a załóżmy że zakłócenia mam tylko po Bluetooth, to co robić?
  • Odpowiedz
@jestem_legenda: Najczęstszym źródłem zakłóceń jest uszkodzony alternator lub regulator napięcia w nim, układ zapłonowy, przewody wysokiego, świece, zużyta kopułka rozdzielacza. W nowszych konstrukcjach z ektronicznym układem zapłonowym jest dużo lepiej. źródłem zakłóceń są wszelkie silniki szczotkowe, wentylator, wycieraczki, spryskiwacz. W bardzo wielu przypadkach w car audio dokłada się układy filtrujące na zasilaniu (ale jak zakłócenia zbiera antena to nie ma sensu). No i nie bez powodu w car audio ciągnie się
  • Odpowiedz
@jestem_legenda: Podłącz na tych samych kablach jakieś inne urządzenie np telefon bez ładowarki i będziesz wiedział czy to jest problemem. Muza z telefonu podłączona dobrym kabelkiem musi być bez zakłóceń
  • Odpowiedz