Wpis z mikrobloga

@CudMalina: to prawda , są to fakty , ale ogłoszenie o falach społecznie nic nie daje oprócz napędzania strachu , dlaczego nikt nie informuje o zachorowaniach na cukrzyce albo nie wiem raka ? przecież to bardziej zjadliwe choroby.
A już wiem , nie ma na nie szczepionki (o wątpliwym działaniu tak jak ta na kowid) na których można zarobić dodatkowo ograniczając wolności obywatelskie tym którzy śmią mieć inne zdanie o szczepieniu.
@wojjaskula: Jak czytamy w opracowaniu GUS, trwająca niemal od początku opisywanego roku pandemia COVID-19 odpowiada za 9 proc. zgonów. Najczęstszymi przyczynami śmierci Polaków są nowotwory, oraz choroby układu krążenia.

@CudMalina No tak, 9% jest ważniejsze niż 91%.

#!$%@?ć tych co chorują na raka i układ krążenia. niech zdychają w chacie. Liczy sie covid i NIELECZENIE w szpitalu i NIEDIAGNOZOWANIE w POZ tych osób zamiast leczenia i zabiegów tych których można zdiagnozowac
@Bigbluee: @wojjaskula: To jakie jest rozwiązanie? Olać tych co się duszą przez covid i zająć się innymi? Przecież to tak nie działa.

Jeśli ograniczy się ilość chorych na covid to lekarze i szpitale będą mieli większe możliwości zająć się innymi chorobami. Ograniczyć ciężko chorych na covid mogą szczepienia, więc jest kładziony duży nacisk na szczepenia. Ale większość ma to w dupie "bo ja to na pewno ciężko nie zachoruje". Bullshit.
@CudMalina: Nie ma rozwiązania, trzeba z tym żyć jak z innymi wirusami. Nie mówię żeby kogokolwiek olewać ale przed kowidem jak w okresie grypowym wielu ludzi chorowało (i umierało) to nikt się tym nie przejmował. W kwestii covida jest uprawiany typowy cherry picking

'mogą szczepienia' -> Nie mogą bo nie działają , zobacz na najbardziej wyszczepione kraje które mają "rekordy" zachorowań
@wojjaskula: Przy grypie nie było tyle zgonów.

Szczepienia działają. Na zachodzie jest dużo zakażeń ale nie ma dużego wzrostu hospitalizacji. Omikron jest łagodniejszy ale to wcale nie znaczy, że ludzie nie trafiają przez niego do szpitali.

Poza tym przez 2 lata bujalismy się z innymi wariantami i w Polsce umiera od groma ludzi. Na wyszczepionyn Zachodzie jakoś nie. Tak że nie możesz stwierdzić, że szczepienia nie działają, bo to jest dopiero
@CudMalina: No i tutaj dochodzimy do pytania czy ludzie umierają przez dużo gorszą jakość służby zdrowia czy przez to że covid jest taki śmiertelny , nie znam odpowiedzi na to pytanie. Zakładam że jak mieli byśmy lepszą służbę zdrowia to śmierci było by mniej
@CudMalina: Nie mam pojęcia , zakładam że ludzie boją się szczepionki która była przedstawiana jako w 100% działająca i w 100% bezpieczna a prawda jest taka że nie jest ona ani w 100% działająca ani bezpieczna, wprowadzona na łapu capu po roku testowania przez jedną z największych korporacji która nie ponosi odpowiedzialnośći za działania nieporządane

Kwestia szczepienia powinna być załatwiana indywidualnie , ktoś się nie chce szczepić niech się nie szczepi