Wpis z mikrobloga

@aksal89: w nowych mercach dalej masz pokrętła do klimy. ;)
Plus masz mbuxa, mówisz że ci zimno i auto podkręca temperaturę, zasadniczo możesz sterować wszystkimi systemami głosowo.
No i masz dodatkowe sterowanie na na kierownicy, więc nie musisz nawet rąk odrywać od niej.
  • Odpowiedz
@vaizik: a co wy chcecie ustawiać podczas jazdy? Nadmuchy? Kolego mamy rok 2022 i już od dziesięcioleci klikatyzacja jest automatyczna. Radio ma zaprogramowane stacje i się je przełącza jednym przyciskiem na kierownicy. Sam nie mam nowoczesnego mercedesa z tabletem ale nawet ze zwykłych przycisków podczas jazdy nie korzystam.
  • Odpowiedz
@vaizik Zgadzam się z tym że wielkie tablety w samochodach to gówno, ale telefonu podczas jazdy nie można używać tylko gdy trzymamy go w ręce. Gdy jest w uchwycie nie łamiemy żadnych przepisów, a i skupienia wymaga podobnego co wyklikanie czegoś w tesli.
  • Odpowiedz
@urojony_uzurpator: ani z BMW ani z hyundaiem, ani z cuprą leonem się nie dogadałem ;) co prawda udało mi się otworzyć szyberdach podczas deszczu, umówić się z serwisem na wizytę i zmienic stację radiowa przypadkowo gestykulując podczas rozmowy z paszaerka ale to też nie o to chodzi :D
  • Odpowiedz
A tu w imię "postepu" musisz się gapić na ekran, zeby go miziać. Gorsze wypiera lepsze / bezpieczniejsze.


@FrasierCrane: przede wszystkim jest to tańsze w produkcji.

Ale np. BMW ma to rozwiązane bardzo fajnie, możesz klikać po ekranie, albo wszystko obsługiwać poprzez pokrętło iDrive, mając rękę wygodnie na podłokietniku. W nowszych modelach działa to naprawdę przyjemnie.

No i oczywiście wszystkie najważniejsze opcje i tak masz w formie fizycznych przycisków.
bastianbastiante - > A tu w imię "postepu" musisz się gapić na ekran, zeby go miziać....

źródło: comment_1642604416BUUlmeCuVE0NuOcdg4iHqk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Po pierwsze - jak napisali wyżej - praktycznie w każdej marce możesz mieć HUD za dopłatą.

Po drugie - problemem nie jest wyświetlanie informacji a ich obsługa - przy obsłudze przyciskami, możesz wymacać to co chcesz

@aksal89:
Ale wiesz, że masz mandat za trzymnie komórki, nawet jak nic tam nie wciskasz?
  • Odpowiedz
@muchabzz: też filmy oglądam i wiem że myśliwce maja, w lotnictwie cywilnym tez? wydawało mi się że nie. A w śmigłowcach pilot ma projekcje chyba na 1 oko i system celowniczy nadążający za wzrokiem - taa wiem tez jestem ekspertem ;D

no ja w samochodach nie widziałem, ale wychodzi na to że dupie byłem gówno widziałem bo jak koledzy eksperci mówią że się da kupić to się da ;D rozumiem
  • Odpowiedz
@theodolit trochę nie wiem o co ciem chodzi ale w lotnictwie cywilnym też są , w samochodach często już są na wyposażeniu standardowym. Kwestia czasu jak będą powszechne.
  • Odpowiedz
@muchabzz: w sumie to z grubsza ominąłem, to że w cywilnych samolotach używają HUD, czasem... no i cały czas nie widziałem na żywo w samochodzie, w sumie pierdoła szkoda sobie głowę zawracać.
  • Odpowiedz