Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pany poratujcie bo chyba mam pierwsze zepsute wino na swoim koncie. Problem jest taki, że baniak zasysa powietrze. Nastaw był wstawiony koło września, po 3 tyg owoce poszły do kosza a reszta z drugą dawką cukru sobie pracowała. Gdzieś w połowie grudnia zlałem je pierwszy raz z nad osadu. Blg było wtedy na poziomie O. Wczoraj baniak zaczął mi pracować ale w drugą stronę, czyli zasysa powietrze. Z tego co tak sobie googluje to prawdopodobnie się psuje.
Pytanie czy da się jakoś pewnie potwierdzić czy wino faktycznie się psuje i czy ewentualnie da się je jakoś jeszcze odratować?
#wino #winiarstwo może jeszcze #cydr
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Choroszcz_Sun: @Zawodowy_Janusz: zmian temperatury nie było. Cały czas temp. pokojowa. Stoją dwa baniaki koło siebie i jeden jest ok. Stoi sobie wyciszony (bez podciśnienia) a drugi zassał wieko i rurką fermentacyjną czasami zassie powietrze. Także jakby coś z temp. było nie tak, to chyba oba baniaki by zachowały się tak samo
Obydwa nastawione i zlewane były w jednym czasie
Rozumiem, że to są te plastikowe wiaderka, nie szklane balony?

temp. było nie tak, to chyba oba baniaki by zachowały się tak samo


@arbuz77: No nie zawsze. Mogą być różne warunki panujące w środku, inny % wypełnienia itd.

zmian temperatury nie było. Cały czas temp. pokojowa.


Wystarczy, że słońce świeciło, ogrzało mieszkanie np: do 24 a jak słońce zaszło spadło na 20. Albo okno gdzieś otwarte, ktoś wietrzył...

Nie istnieje żaden
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zawodowy_Janusz: tak, to są te plastikowe wiaderka. Trochę mnie uspokoiłeś bo już myślałem że zaraz do wylania będzie. Jutro je otworze i zobaczę jak to w środku wygląda i czy nie czuć podejrzanego zapachu