Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
Chryste jak ja nie znoszę pracować z ludźmi z doktoratem z informatyki. Zatrudnili w moim #!$%@? „naukowca” i typ przypierdzielił się do jednej struktury, którą napisałem bo przecież mogłem użyć klasy dla przyszłych możliwości rozszerzenia. I weź tu bęcwałowi tłumacz, że no nie nigdy nie będzie potrzeby rozszerzania, dziedziczenia, na tym konkretnym typie, bo to są dane wczytywane z arkusza, który zawiera konkretne dane, pochodzące z konkretnej normy.
Ale #!$%@?, on jest doktorem nauk informacyjnych i on chce inaczej. Ja #!$%@?ę.
#zalesie #programowanie
  • 16
@groman43: przypieprzyć się można do wszystkiego. Nazwy zmiennych i coding guide są ok, bo można je zdefiniować. Jeśli jakaś zmiana nie jest oczywista, to najlepiej podać alternatywę w review i niech twórca uzna jak chce zrobić. Dopieprzanie się do abstrakcji, którą można zrobić na miliard sposobów na zasadzie "ma być tak i tyle" to przejaw nieprofesjonalizmu
@groman43: @Saly: Człowieku właśnie jestem w trakcie tłumaczenia vendorowi, że tworzenie kilkumegowej definicji API, której samo wczytanie na serwer sprawia, że ten serwer się wykłada i wymaga podbijania jakichś ukrytych parametrów, to jest że tak powiem, "#!$%@? pomysł do wykonania na produkcji_" i mam podobnie...
"Ale my to tworzyliśmy cały czas i teraz nie wiemy czy to się da rozbić na mniejsze"...
. I weź tu bęcwałowi tłumacz, że no nie nigdy nie będzie potrzeby rozszerzania, dziedziczenia, na tym konkretnym typie, bo to są dane wczytywane z arkusza, który zawiera konkretne dane, pochodzące z konkretnej normy.


@LeniwiecPracoholik: masz metody na tej strukturze? Jeśli tak, to jak mockujesz metody w testach?
@LeniwiecPracoholik: no to masz odpowiedź, jeśli w Twoim projekcie nie ma jakiegoś sposobu na mockowanie kodu z niewirtualnymi callami ( u mnie np mamy coś takiego bo czasami virtual call overhead jest za duży ) to powodzenia z testowaniem struktury w kodzie nań polegającym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W gruncie rzeczy, warto zastanowić się nad procesem decyzyjnym czy coś warto wciągnąć. Czy ma to negatywne skutki? (