Wpis z mikrobloga

Kochani mam pytanie, jest jakaś stronka na której sprawdzę jakie karty graficzne będą współpracować z moją płytą główną? Mam sprzed paru lat i zastanawiam się czy wykorzysta potencjał RTXów czy może to za bardzo nie ma znaczenia bo przepustowość i tak jest kosmicznie duża i wydajność zależy od karty? Mam na myśli ASUS P9X79 PRO
#komputery #windows10 #hardware #gpu #rtx #geforce #nvidia #sprzetkomputerowy #informatyka
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kolonko: Każda karta będzie pasować. Złącze PCI-E nie uległo zmianom. Gorzej może być z prockiem bo to już wiekowa platforma i może "nie wykarmić" karty (chyba, że myślisz o karcie pokroju 3060). Jeśli zasilacz jest podobnego wieku to już w ogóle bym nie ryzykował.
@kolonko: Wydaje mi się, że jedyne, na co ma wpływ mobo, to to, czy się mieści xd
Ale ja ekspertem nie jestem
Najważniejsze chyba, żeby miała magistralę PCI, tu zwróć uwagę, czy Express
I może coś z zasilaniem
zasilacz mam 1200. Procek 3930k


@kolonko: Fajny CPU, choć jednak mimo 6 rdzeni i 12 wątków to ogólnie na dzisiejsze czasy są to już wolne rdzenie.
W sumie nie wiem jakie nowe GPU do tego polecić. Bo jednak czuje, że np. rtx 3060Ti to by była przesada. 3060 drogawe, 3050 jeszcze nie ma. Trzeba by dokładnie zbadać temat.

Jakie masz teraz gpu?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kolonko: Procek nie najgorszy choć to już stara architektura i wolne pamięci. Moc zasilacza niewiele mówi. Liczy się producent i model bo różnie bywa.
@Variv: bo ja wiem czy wolne. Podkręconego go mam na 4.2 Ghz i bym powiedział że wiele i9 wcale nie ma się lepiej... Myślę o 3080ti. @Ademu Corsair
@rybak17 instrukcje to mam też w wersji papierowej. Ale ta płyta ma już swoje lata i wtedy nawet nie było takich GPU ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bo ja wiem czy wolne. Podkręconego go mam na 4.2 Ghz i bym powiedział że wiele i9 wcale nie ma się lepiej... Myślę o 3080ti.


@kolonko: ....popatrz sobie testy tego w latach 2020-2021. Jest wolny, choć i tak szybki jak na swoje lata. Tam masz ram DDR3. Gdzie Ty chcesz do takiego CPO 3080 Ti wsadzać. Wiele szybszych CPU jest i tak za wolnych dla 3080 Ti a co mowa o
no dlatego pytam. Czyli nie ma to sensu trzeba nowe wszystko?


@kolonko: No nie napisałeś nic czego oczekujesz od PC.

Jeśli chcesz używać GPU pokroju 3080Ti i grać w nowe gierki AAA na najwyższych detalach w wysokiej rozdzielczości (1440p) to tak. Musisz zrobić nową platformę.