Wpis z mikrobloga

@PDCCH: Nie wiem czy miałeś ostatnio kontakt z szpitalem ale mogę powiedzieć, że jeśli nie jesteś osobą chorą na covid to- przynajmniej w moich okolicach- nie masz zapewnionej opieki lekarskiej co jest jednym z powodów nadmiarowych zgonów.
Dodam jeszcze, że po śmierci osoby bliskiej dostajesz telefon "możemy wpisać covid i dostaniesz x$ ale nie będzie otwartej trumny i już nie zobaczysz tej osoby" na co część osób odpowiada "dobrz, dej $".
@innv: Wina jest tylko po stronie rządów, tylko i wyłacznie.
Jestem zaszczepiony i nie wiem jak glupi musialby byc zeby obwiniac antyszczepow o lockdowny i bajzel w sluzbie zdrowia (ktory jest tam nie od czasu covida)
że jeśli nie jesteś osobą chorą na covid to- przynajmniej w moich okolicach- nie masz zapewnionej opieki lekarskiej

@Mrs_Finch: W ciągu ostatnio 2 lat 3x na "pogotowiu", 2 urazy sportowe młodego i jeden partnerki. Dodatkowo w rodzinie nowotowrowa sprawa, ale ogarnięte poprawnie.
Zadnen z problemów na szczęście nie był w szczycie fali, ale wszystko odbyło sie poprawnie. Jedyne niestandardowe zdarzenie było jak cbędąc z młodym na pogotowiu zakaszlałem sobie (mam pewne
Od początku pandemii:

Australia: 100 ofiar na 1 mln mieszkańców

Polska: 2700 ofiar na 1 mln mieszkańców

Dziękuję za uwagę


@PDCCH: jeszcze się nagraj jak rzucasz mikrofonem o ziemię xD ofiary co najwyżej można dopisać pod "overwhelmed hospitals", nic innego na obrazku nadal nie ma sensu wobec danych.

Poza tym, uważasz że Australia ma porównywalną służbę zdrowia do Polski? U nich też były takie kolejki pod szpitalami i brakowało wszystkiego przez
@Wap30: Nie wiem o co ci chodzi z mikrofonem, nie mam mikrofonu ¯\_(ツ)_/¯
No popatrz, w Niemczech, Francji UK, wszystkich krajach w Europie też duużo więcej ofiar niż w Australii (ale mniej niż w Polsce). To też marna opieka zdrowotna w EU a taka zajebista w Australii? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od początku pandemii:

Australia: 100 ofiar na 1 mln mieszkańców

Polska: 2700 ofiar na 1 mln mieszkańców

Dziękuję za uwagę


@PDCCH: To pewnie w Australii nie mają bzdurnych obostrzeń i policja ich nie ściga za kupienie KFC.
@tripex: Od początku pandemii:

Australia: 100 ofiar na 1 mln mieszkańców

Polska: 2700 ofiar na 1 mln mieszkańców

Dziękuję za uwagę


@PDCCH: Australia przed rozpoczeciem szczepien ma mniej zgonow i hospitalizacji niz po. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powiecie mi, ze to porownanie z dupy bo jest duzo innych czynnikow. Tak samo jak z dupy jest porownywanie dwoch krajow przez Ciebie.
Pobierz mrkc - > @tripex: Od początku pandemii:
Australia: 100 ofiar na 1 mln mieszkańców
Pol...
źródło: comment_1642430798hZCkjvydsm676ehaA3aXS6.jpg
Australia przed rozpoczeciem szczepien ma mniej zgonow i hospitalizacji niz po. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mrkc: Ale miała za to drakoński lockdown, a teraz po szczepieniach wracają do normalnego życia, to i mają zakażenia. Nie mają jednak zgonów. Poste?