Wpis z mikrobloga

Chcesz powiedziec ze co, że 100k ofiar to wymysł? Fałszerstwo? Może nikt nie umarł na covid w Polsce?


@PDCCH: tak, a o co chodzi?
Ja wiem, że wy wierzycie tylko w to co na Reddicie, albo innym dziadostwie przeczytacie, ratownicy wpisują covid bo mają za to dodatki (wierz mi czy nie, ale znam takich co tak robią) tak się tworzą takie statystyki, innym przykładem jest to gdy ktoś jest w złym
@PDCCH: wytłumaczę prosto, chorzy przez durne przepisy są przyjmowani zbyt późno, ratownicy jadąc na wieś do osoby po udarze najpierw, przez 5 minut muszą mieć zapewnione dane czy ta osoba jest zaszczepiona, ci ludzie którym wpisali Covida nie mogą nawet opuścić szpitalu (bo świecą się oddziałowym na czerwono w systemie) dochodzi stres, dodatkowo taka osoba rzeczywiście może zakazić się w tym szpitalu Covidem.
Lekarze są porozbijani, specjalistów nie ma bo przenieśli
@PDCCH: profilaktyka również nie istnieje, część osób całkowicie straciła zaufanie do lekarzy, inni boją się tam iść, ze względu na "wiruska", inni po prostu nie mogą bo oddziały pozamykane, no i nasza służba zdrowia była od wielu lat na samym dnie i nikomu od Balcerowicza, przez Millera, Tuska i Kaczorka nie uśmiechało się tego zmieniać, co najwyżej pompowano więcej kasy, co w ogóle nie przekładało się na efektywność bo problem leżał
W tym, że ponad dziesięć razy więcej trupów w przeliczeniu na milion mieszkańców


@bylem_zielonko: Nadal nie rozumiem w czym problem?

Szczepionki są ogólnodostępne i za darmo. Kto chce, ten się zaszczepił, kto nie, bierze odpowiedzialność na klatę.