Wpis z mikrobloga

@stanleymorison:
Nie wiem jak jest na Juniora, ale na Mida jest taki rozstrzał pytań że ja #!$%@?. Ogólnie najważniejszy moim zdaniem jest Core języka plus wzorce projektowe, trochę znajomości architektury np. Event Driven Design, czym są transakcje, SOLID, ACID, no i wiedza z baz danych SQL typu JOINY, po co są indeksy, style komunikacji to jest REST, no i trochę sieci, np. HTTP protokół no i podstawy algorytmów

Powyższe rzeczy, które
  • Odpowiedz
@stanleymorison: Na juniora to dziedziczenie, modyfikatory dostępu, kolekcje, equals, co to oop, może jakiś exception, różnica między interfejsem a kl abstrakcyjną. Na refulara zadają bardziej pdchwytliwe pytania o polimorfizm w kolekcjach, klasy niemutowalne, JPA i springa, bardzo dużo streamsów, lambde, predicate, dużo resta, rodzaje wyjątków itd. Dużo jednak zależy od firmy bo niektórym się wydaję, że junior to powinien nie wiadomo co umieć, ale to już jest kwestia tego na jaką
  • Odpowiedz
@Floryda: Wiedziałem, ale jak rekruter zadał to pytanie, to prychnąłem śmiechem xd

Ogólnie jak poszło?


@Floryda: Chyba całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że pytań było dużo, na rozległe tematy, ale na większość coś odpowiedziałem i rekruter abrobował, jak cię interesują konkretne pytania, do wyżej wrzuciłem linka.
  • Odpowiedz