Wpis z mikrobloga

ej mam interes do wykopowych czarmanderów ( ͡° ͜ʖ ͡°) biorę niedługo udział w debacie w ramach koła naukowego na studiach i zdecydowałam się reprezentować drużynę, która ma za zadanie negować powszechny obowiązek szczepień na covid
jakie mogę dać argumenty? znaczy no takie oczywiste hasła przychodzą mi do głowy, ale może ktoś się zagłębiał w temat i może podać jakieś paragrafy albo przykłady typu w jakich państwach wprowadzono a niewiele to dało
#koronawirus #szczepienia #covid19
  • 21
  • Odpowiedz
@pharmaki: zbyt proste
Testy PCR nie działają
Po 2 dawkach jesteś antyszczepem
Białko kolca to toksyna
Podczas aktywnej epidemii się nie szczepi bo to generuje mutacje
  • Odpowiedz
@pharmaki: może, to, że obecne szczepienia nie chronią przed rozpowszechnianiem się wirusa - więc tylko stare osoby i zagrożone powinny się szczepić - zwłaszcza z omnicronem, który jak sam Bill Gates stwierdził, że już wprowadza nas w stan endemii...
  • Odpowiedz
@pharmaki: smutno mi z tego powodu ze zostałaś objęta obowiązkiem takie rzeczy nie powinny mieć miejsca jeśli cały czas jest powtarzane ze to dobrowolność, niestety na 3 dawkach sie nie skonczy, teraz w marcu wejdzie nowa na omirkona 3dawkowa i mozliwe ze zawiesza obecne paszporty nawet te po 3 dawkach i wznowia dopiero po szczepieiniu tzw 1 nowa szczepionka
  • Odpowiedz
Każą się szczepić szczepionką która została opracowana przeciwko mutacji alpha, a tej mutacji z nami nie ma już od dawna, 3 i 4 dawka to oczywiście ta sama substancja, niby jak miało by to pomóc?
  • Odpowiedz
  • 0
@zapomnialmatoljakdebilembyl: nie No ja wierze ze cis tam to daje (a przynajmniej dawało przy wcześniejszych wariantach), a nie boje się ze zaszkodzi wiec wzięłabym i tak i uważam ze moja grupa zawodowa powinna mieć podobne poglądy bo lekarz czy farmaceuta antyszczep to średnio XD ale prawda jest taka ze wcześniej bardziej wierzyłam w te szczepienia, teraz mnóstwo zaszczepionych choruje :( oczywiście niewiadomo jakby przechorowali bez szczepienia, ale tego się nie dowiemy
  • Odpowiedz
@pharmaki:

Czy przymus szczepień jest racjonalny?
"Szczepienia, owszem, są korzystne i bezpieczne, ale ich przymus – niekoniecznie. Można odnieść wrażenie, że wystarczająca jest wręcz binarna klasyfikacja uczestników sporu na tych, którzy wierzą w szkodliwość szczepień i są za brakiem przymusu oraz na tych, którzy są przekonani o nieszkodliwości i popierają przymus.
Tymczasem chcąc zachować konsekwencję należy przez pryzmat nauki oceniać obie kwestie i orzekłszy, że obawy antyszczepionkowców są niesłuszne nie porzucać
  • Odpowiedz
negować powszechny obowiązek szczepień na covid


@pharmaki: wg mnie tak w skrócie to niska śmiertelność i to kogo dotyczy, raczej aspekt psychologiczny się liczy, przy większej śmiertelności jakimś ograniczeniom w szczepieniach, wysokie ceny to ludzie sami by się o szczepionki zabijali... a ponieważ ryzyko wypadków czy zgonów z powodu innych chorób jest porównywalne to po co tutaj robić wyjątek i wprowadzać przymus, to nie przejdzie, za duży społeczny opór. Wydaje mi
  • Odpowiedz