Wpis z mikrobloga

W nadmorskiej części Gdyni Orłowie przy ul. Zacisznej od kilkunastu lat straszą zdewastowane ruiny dawnego sanatorium "Zdrowie". Kiedyś ten słynny dom wypoczynkowy był chlubą Gdyni, dziś niszczeje i z każdym rokiem jego stan się pogarsza. Większość osób, które odwiedzały Orłowo, obierały sobie za punkt właśnie dach tego budynku. Można tam było spotkać naprawdę dużo osób robiących sobie zdjęcia z pięknym widokiem na molo i zatokę. Od kilku miesięcy na teren byłego sanatorium jest zakaz wstępu. Cały teren jest chroniony i szczelnie ogrodzony, wszystkie dziury, którymi można było wejść, zostały załatane. Na obiekcie z każdej strony jest po kilka kamer, a w środku na parterze znajdują się czujniki ruchu. Będąc na miejscu, spotykałem zdziwionych turystów, którzy jak zwykle przyszli podziwiać panoramę z dachu budynku. Niestety szczelnie załatane ogrodzenie nie pozwala już wejść na jego teren. Obecnie na obiekt można popatrzeć tylko zza ogrodzenia. Stworzyłem także o tym obszerniejszy wpis na swoim blogu z kilkoma niepublikowanymi nigdzie wcześniej zdjęciami z 2010 roku z tego budynku. Link do znaleziska znajduje się Tutaj

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.
Mój blog / Fanpage / Instagram

Zainteresowanych moimi znaleziskami wołam w komentarzach.

#fotografia #opuszczone #trojmiasto #podrozujzwykopem #polska #ciekawostki
Pobierz
źródło: comment_1642358911pVBag1dsoSRC6X9USg2U14.jpg
  • 63
@nightmeen: dziwne ze żaden deweloper jeszcze się tam nie znalazł z jakaś niska inwestycja. Pewnie obwarowania prawne. Nie wiedziałem, że już jest to zamknięte, fajnie, że udało mi się odwiedzić kilka razy i cyknąć fotki z dachu :)