Wpis z mikrobloga

@orbitowski: Jesli ktos kupuje mieso w polskich sklepach to dlatego ze lubi zle przechowywana zywnosc i teskni za polskimi aferami.

polskie mięso ma nieporównywalnie lepszy smak od tego, które można dostać w brytyjskich marketach


@orbitowski: niezgodze sie, chyba ze mowisz o marketach jak Lidl czy Aldi. Bo np. Taki Morrisons ktory na zapleczu ma wlasnego rzeznika, to oferuje naprawde dobre jakosciowo mieso. A M&S to juz wogole ma swietne mieso.
@drGreen: Kiedyś manager w pracy podniecał się argentyńską wołowiną, że tak super och i ach... Zamówiłem ją i szczerze w Aldi są lepsze. Co do grubości to się z Tobą zgodzę, że mogłyby być trochę grubsze. Najlepiej iść do lokalnego butchera i on ukroi ile potrzeba. Szkoda, że większość z nich wywala kawałki tłuszczu bo to nadaje cały smak... Wagyu to już inna klasa...
@Sztachuk: U mnie w East Midlands u polskich rzeźników nie ma aż takich braków, ostatnio na luzie karkówkę kupiłem. Za to mniejszy wybór kiełbas i serów był. Obstawiam, że przed sylwestrem lub świętami nie zamawiali, ale 3 tygodnie? Nie pytałeś czemu dostaw nie mają?