Wpis z mikrobloga

Mam pytanie czy ogólnie COVID teraz jest groźniejszy niż np rok temu? Chodzi mi o te warianty które są obecnie. Rok temu przechodziłem dość ciężko, leżałem z 2-3 tygodnie w łóżku. Nie chciałbym ponownie tego ani nic cięższego. Nie szczepiłem się.
#koronawirus
  • 21
u zaszczepionych albo ozdrowieńców, u osób które nie chorowały wcześniej przebieg jest tylko odrobinę lżejszy


@megawatt: https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2022.01.11.22269045v1.full.pdf
z Kalifornii za okres 30.11 - 1.01 w momencie współistnienia delty i omikrona (obecnie omikron już całkowicie wyparł tam deltę). Porównanie wpływu zakażenia omikronem vs delta:
1. Omikron
a) przypadki (pozytywne wyniki, rzeczywista liczba o wiele większa) - 52 297
b) wizyta w szpitalu - 235 (0,5%)
c) zakwalifikowani do leczenia szpitalnego - 88
No chory byłem w listopadzie 2020r. Może zrobię sobie przeciwciała jakieś? Wiecie może gdzie kupie jakiś wiarygodny test?


@ninetyeight: test na przeciwciała nie ma sensu bo po takim czasie prawdopodobnie już ich i tak byś nie miał, a poza tym jesteś chroniony nadal na poziomie odpowiedzi komórkowej. Są już nawet badania, które mówią o tym, że zachorowanie w ostatnim czasie na inny koronawirus (do tej pory mieliśmy 4 powodujace sezonowe przeziębienie)
Przestań kłamać.


@Drmscape2: przestań się udzielać w temacie którego nie rozumiesz

Średni czas pobytu w szpitalu w przypadku omikrona wyniósł 3,4 dnia, o 70% mniej niż dla delty.


@Drmscape2: ile przypadków delty było u osób:
- nieszczepionych
- szczepionych
- ozdrowieńców

te same pytania dot. omicrona

A teraz zauważ, że 2 dawki szczepionki starsze niż 9 miesięcy nie zapewniają ochrony w zasadzie ochrony przed zachorowaniem na omicrona

Czytasz publikacje bez