Wpis z mikrobloga

#pytanie #prawojazdy Jeśli nie mam prawa jazdy a będę brał udział w kolizji nie z mojej winy, to jak wyglądają przepisy i sprawa z ubezpieczeniem? Orzekana jest moja wina, czy sprawcy kolizji, niezależnie od tego czy posiadam prawo jazdy?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zabisyn: posiadanie uprawnień (lub np. bycie pijanym) nie ma nic do kwestia orzekania o winie w zdarzeniu,

problem może być właśnie z ubezpieczeniem w razie własnej winy - jeśli zniszczysz jakiegoś maybacha czy wpędzisz kogoś w kalectwo możesz się nie wypłacić do końca życia
  • Odpowiedz
@Suszi88: czyli tak jak np. ostatnio był film (w sumie nie jestem pewien czy wszedł w końcu na główną) z jeżdżącym od prawej do lewej Uno to można w niego wjechać i włos nam z głowy nie wpadnie, jeszcze kierujący zapłaci nam za uszkodzenia tak?
  • Odpowiedz
@Suszi88: @przemek6085: dzięki tak myślałem, to by było bez sensu gdyby było inaczej. Zaznaczę, że prawko mam zrobione tylko skończyła mi się jego ważność (czyli obecnie nie mam), a lekarz zrobił błąd wypisując mi badania i przez parę dni będę jeździł bez.
  • Odpowiedz