Wpis z mikrobloga

Przeanalizowaliśmy ostatnio z mezem paragon pod katem obniżki VATu na żywność. Wiecie ile bysmy zaoszczędzili po wprowadzeniu VAT 0% na żywność?
5 zł.
5 zł na zakupach za 200 zł, gdzie +- 50 zł to była chemia, a 150 zł jedzenie.
Wiec jak się spodziewacie, ze nagle wszystko będzie 23% tansze to się rozczarujecie.
#tarczaantyinflacyjna #vat #zakupy #finanse #podatki
  • 25
Przeanalizowaliśmy ostatnio z mezem paragon pod katem obniżki VATu na żywność. Wiecie ile bysmy zaoszczędzili po wprowadzeniu VAT 0% na żywność?

5 zł.

5 zł na zakupach za 200 zł, gdzie +- 50 zł to była chemia, a 150 zł jedzenie.

Wiec jak się spodziewacie, ze nagle wszystko będzie 23% tansze to się rozczarujecie.


@dobrzecisiewydaje: Rozczaruję Cię. Nawet jeśli ta zmiana VAT przejdzie to nie zaoszczędzicie zbyt wiele, bo przedsiębiorcy będą
@kuncfot @MamByleJakiNick: @Koloses: @SantiJacope @kwiatosz No wlasnie o to chodziło w tym wpisie, ze ta obniżka to nic innego jak działanie marketingowe. Mi to różnicy żadnej nie zrobi, a ludzie się na to napalają jak szczerbaty na suchary.
Jedyny @czympyrympym zalapal xD
@mhubcio: nie ja to liczę tylko kasa fiskalna. Masz pod spisem towarów ile wynosi VAT z odpowiednim dopiskiem, najczęściej A, B lub C zależnie od stawki. Większość
@dobrzecisiewydaje: a nie zrozumiałaś, co napisałem ;)

Ja bym jednak patrzył optymistyczniej na ten paragon; zapłaciłaś o 2.5% mniej za całe zakupy. Jakby cała inflacja została zmniejszona o 2.% to nie było by takie słabe.

ale ogólnie ****
aha i j.w. ktoś pisał vat na żywność to w większości 5% a nie 23%.
@kuncfot: Tak, sama w komentarzu wyżej napisałam, ze większość żywności ma najniższa stawkę. Spoko, cieszę się, ze zapłaciłam 2,5% mniej za zakupy. Ale to nie jest powód to szczycenia sie tym w propagandowce jacy to jesteśmy wspaniali, bo dzięki nam Polscy zaoszczędza miliardy złotych, które normalnie zabrałby im Tusk.
@dobrzecisiewydaje: obniżka VAT to tylko i wyłącznie populistyczne zagranie. Nawet premier na konferencji powiedział, że przeciętna rodzina zaoszczędzi na tym około 50zł miesięcznie. Miesięcznie! To są jedne małe zakupy gratis w miesiącu, czyli właściwie nic.

Za to brak wpływów z VAT na żywność rząd będzie musiał sobie odbić gdzieś indziej, bo akurat nie jesteśmy państwem, które może szastać forsą na lewo i prawo (a i tak to robimy).