Wpis z mikrobloga

@Soothsayer: Decathlon faktycznie jeśli chodzi o RFID to przoduje - ogólnie mam wrażenie że jeśli o supermarkety to francuzi "robią to dobrze" - tak jak wspomniany wyżej przez @kazio1616 Auchan - i też charakterystyczne dla francuskich marketów "kamery w rurze" to coś czego nie stosuje się w żadnych innych marketach - tylko francuskich właśnie.
Swoją drogą Carrefour też francuski, też ma kasy samoobsługowe i też działa to dobrze (no i mają
Lapidarny - @Soothsayer: Decathlon faktycznie jeśli chodzi o RFID to przoduje - ogóln...
@kamilosxd678: Dodatkowo ze scan&go można omijać kolejkę (w niektórych carrefourach jest nawet osobna kasa do scan&go), w sylwestra robiłem zakupy i było ze 30 osób w kolejce do kas samoobsługowych i pytam się babki obsługującej te kasy czy ktoś do kasy scan&go podejdzie a ona że nie ale mogę bez kolejki do samoobsługowych. Tak sobie minąłem 30 osób i skasowałem się w 15 sekund xD.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krabat: Tylko dla klientow z karta wlasnie, ale poza sama mozliwoscia skanowania sa z tego dodatkowe benefity jak znizka na paliwo na stacji (4ct/l) i punkty ktore zyskujesz od kazdej kwoty, a potem wymieniasz na bon.
Widać że lidl traktuje Polaków jako złodziei, co samo w sobie zniechęca mnie do zakupów u nich.


@blogger: OJ nie powiedziałbym - w innych krajach, choćby w Niemczech przy wyjściu z Lidla są bramki antykradzieżowe (czego nie widziałem nigdzie w Polsce).
Natomiast skanowanie paragonu przed wyjściem jest w wielu sklepach od dawna - choćby IKEA, coraz częsciej tam gdzie kasy samoobsługowe w Netto tam też masz "bramki na paragon".

W Polsce
Dla mnie optymalne rozwiazanie to reczne skanery/aplikacje na telefon stosowane w niemieckich sieciach sklepow Globus.

Jedziesz przez sklep, skanujesz sobie produkty ktore ladujesz do wozka. Od razu rozkladasz wszystko do toreb/koszy zeby potem nie bawic sie z pakowaniem gdzies w sklepie/przy samochodzie.


@w__w: W Carrefour był program pilotażowy dotyczący skanerów przy koszykach - aktualnie bodajże się z tego wycofali i już nie ma koszyków ze skanerami, ale jest aplikacja Carrefour GO
@Soothsayer: to akurat testują aktualnie - ze skanerem fajna opcja bo jednocześnie robi za skaner stały (przymocowany) a można go wziąć do ręki - w połączeniu z tym, że podest na zakupy nie jest wagą robi to robotę bo można zeskanować kilka rzeczy i od razu wrzucać tam (żałuję że nie zrobili miejsca na koszyk w tym miejscu, można by było od razu zeskanowane produkty wrzucać do koszyka).

I ostatnia ciekawostka
Można nawet zostawiać skasowane zakupy w wózku.


@PatologiiZew: Nie powiedziałbym ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale oko mogą przymykać jeśli jest w obrębie stanowiska kasowego

wiadomo teraz wszyscy jesteśmy kasjerami i to za darmo xD


@weezyxboss: to jeden z argumentów przeciw - bo dokładnie tak jest, mamy 'obowiązek' czy PRZYWILEJ kasowania, ale jak wcześniej ktoś nas obsługiwał i nie trzeba było nic robić, a cena pracownika była