Wpis z mikrobloga

@DanioPL: Osobiście używam PHP do wszelakich obliczeń czy nawet usług, jeśli ktoś mi powie że PHP nie nadaje się do obliczeń czy nie można w nim postawić np. serwera do czegoś to od razu wnoszę sprzeciw, wiadomo że każdy język ma zastosowanie, nie wyobrażam sobie pisania czegoś w c++ kompilacji by mieć np. serwer metatagów plików do własnego użytku, nie dość że można szybko i stabilnie napisać to w PHP, to
@kolorafa: pracuję codziennie z PHP, więc nie hejtuję tylko tak zwracam uwagę na pewną rzecz. Nie jestem człowiekiem "znam wszystkie języki świata", ale wiem, że każda technologia ma swoje ograniczenia. Chodziło mi o to, że PHP nie jest językiem, który nadaje się m. in. ze względu na swoją wydajność do obliczeń numerycznych (pomijając już inne kwestie takie jak dynamiczne typowanie) i dlatego wg mnie benchmark, który robi tylko takie obliczenia jest
@DanioPL: W 100% się z tobą zgadzam, jeden benchmark nie czyni dowodu że coś jako całość jest lepsze. Dlatego zawsze powtarzam że zależenie od tego co potrzebujesz zrobić dobierasz metodę wykonania tego, a co za tym idzie metodę/warunki porównania różnych sposobów wykonania tego by dobrać najlepszą.

Fajnie że koleś wrzucił ten benchmark, zawsze to jakaś wiedza/ciekawostka :)