Wpis z mikrobloga

195 + 1 = 196

Tytuł: Tyson Fury. Bez maski. Autobiografia
Autor: Tyson Fury
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
ISBN: 9788381297592
Tłumacz: Bartosz Sałbut
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron: 328
Ocena: 7/10
No i weszła pierwsza biografia w tym roku. Przyznaję, że bardzo lekko się to czyta, a kolejne strony wchodzą szybciej niż ciosy Fury'ego w worek treningowy. Kilka razy gdzieś widziałem komentarze, że to nie jest książka o boksie, tylko bardziej o człowieku w depresji. Nie wiem skąd ten pomysł, bo chociaż choroba przewija się przez historię Brytyjczyka cały czas i jest istotnym wątkiem, to jednak na pierwszym planie jest sport. A konkretniej? Jest o karierze amatorskiej, o przejściu na zawodowstwo, o przygotowaniach, o sparingach, o wejściu na szczyt, upadku, i ponownym wejściu. Wszystko okraszone fajnymi barwnymi anegdotkami w stylu Króla Cyganów, czyli z lekką przesadą i pewnością siebie. Jako fan boksu czuję się w pełni usatysfakcjonowany, dostałem dokładnie to czego oczekiwałem, a może nawet ciut więcej. A gdybym się nie interesował szermierką na pięści? Pewnie trochę bym się wynudził, bo jednak autor porusza się po specyficznym świecie boksu: federacje, sędziowie, kontrakty, konkretni promotorzy... Niby wszystko jest przedstawione w wersji "dla każdego", ale bez znajomości tematu, nie wyciągnie się aż tylu smaczków, a i nie wykryje się lekkich podkolorowań tu i ówdzie. Podsumowując: dla fana boksu pozycja obowiązkowa. Dużo dobrego i wartościowego czytania.

#bookmeter #biografiabookmeter #autobiografiabookmeter #pamietnikbookmeter
Pobierz
źródło: comment_1641932155Lc8EHaEDjqhZXKMqXIj6q3.jpg
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (3 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 328

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-02-21 - Użytkownik Sindarin ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. 2020-09-25 - Użytkownik lsamuel ocenił na: ★★★★★★★