Wpis z mikrobloga

Opowiem Wam pewną historię jak banki #oszukujo wyzyskując odsetki z niespłacanego kredytu przez osobę zmarłą.
Sprawa ma się tak.
Moja babcia zmarła w kwietniu 2021 roku. Oczywiście na #covid19. Babcia w testamencie zapisała na moją mamę mieszkanie które wykupiła w 2019 i niestety długo nie nacieszyła się tą inwestycją. Moi rodzice zaraz po śmierci zajęli się pochówkiem i zamykaniem wszelkich spraw babci. Mama wiedziała że babcia wzięła kredyt gotówkowy w banku #santander i chciała uzyskać wszelkie informacje by zacząć spłacać lub całkowicie spłacić zobowiązanie. Niestety to nie takie proste, bo bank wymagał aktu dziedziczenia i nie chciał udzielić żadnej informacji.
Tak więc rozpoczęliśmy procedurę uzyskania owego aktu ale okazało się to nie takie proste bo sytuacja w rodzinie nie była klarowna i sprawą musiał zająć się sąd.
W maju złożony wniosek do sądu, w sierpniu sprawa a w grudniu dopiero postanowienie z przyjęciem całości spadku.
No i co się okazuje, chcąc uzyskać informacje z w.w banku na temat historii konta tym samym przedstawiając postanowienie, Pani w banku ostrzega nas że to potrwa nawet dwa miesiące by przyjrzeć się dokumentom bo centrala musi wyrazić zgodę na udzielenie tych informacji. Teraz UWAGA!

Dwa miesiące musimy czekać na niewygodne dla nich dokumenty, ale w ciągu dwóch tygodni, wysyłają pismo z departamentu #santander że jest do zapłacenia kwota w terminie 30 dni i hui, do której przez 8 miesięcy naliczyli sobie przeszło 4k odsetek. Od kwietnia w placówce banku wyrażaliśmy chęć spłaty a oni po prostu nie udzielili nawet informacji z numerem konta do spłaty.
Teraz przeciągają wszystko a przez telefon nie chcą w ogóle rozmawiać na ten temat tylko mówią „płać”.
Żal mi ludzi którzy nie wiedzieli o zadłużeniach bliskich i po 5 latach bank upomniał się o swoje z odsetkami docierając do spadkobiercy.
#kredyty #bankowosc #nieruchomosci i prośba o #wykopefekt wybaczcie mi tyle tagów ale zależy mi na zasięgu
  • 10
@Matpiotr: Po co? Jak wszystko wiedzieliśmy, tylko oni nie chcieli odkryć kart przez tajemnicę bankową.
Chodzi o to ilu oni ludzi robią na kasę w ten sposób.
@michono: Nie żerować na ludziach w taki sposób. Ja rozumiem tajemnice bankową ale nie w przypadku gdy moja matka była uprawniona po śmierci do babci konta.