Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: to jest zwykly chleb robiony na glutenie, szybsza produkcja, kosztem czasu spożycia i wartości odżywczych, smacznej kanapeczki z takim 3 dniowym chlebem. Te tanie gównochleby są po 3zl, jesli chcesz normalny chleb, ktory po 3-4 dniach dalej jest chrupiący i miękki w środku i bez chemii, trzeba z-----ć 7-8zł za bochenek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: to jest zwykly chleb robiony na glutenie, szybsza produkcja, kosztem czasu spożycia i wartości odżywczych, smacznej kanapeczki z takim 3 dniowym chlebem. Te tanie gównochleby są po 3zl, jesli chcesz normalny chleb, ktory po 3-4 dniach dalej jest chrupiący i miękki w środku i bez chemii, trzeba z-----ć 7-8zł za bochenek.

@kamilmajster:

Ja wiem. Ale to wciąż lepszy chleb niż te odmrazane z marketu.
  • Odpowiedz
@Bezz_: Skąd wy bierzecie te rzeczy, że chleb musi kosztować XXX zł bo inaczej to chemiczne g---o? Zwykły chleb jak tutaj, pszenno-żytni to tylko mąka, woda, drożdże i sól. Jakbyś chciał dodać do tego chemii to cena by poszła do góry, bo to droższe niż podstawowe składniki (choć patrząc na to co w młynach się dzieje to może się zmienić xD).
Chemii często się dodaje żeby...zadowolić klienta, bo on chce
  • Odpowiedz
@Miecio99:
Litr Tymbarka tanio, pije od nich soki głównie, ale napoje z tego co kojarzę oscylują 2,50-3

Takiego chleba nie jadam, ale po 3,50 to i tak by było taniej od każdego innego chleba u mnie w piekarni na osiedlu

Szynka po 23 zł za kilo? Jak kupowałem ostatnio na zakupach to najtańsza była była powyżej 30/kg. Tylko tu nie patrzyłem na jakieś obrzydliwe mielone gowna, tylko wędliny niemielone, właśnie jak ten schab
  • Odpowiedz