Wpis z mikrobloga

Wkurza mnie to, że automatyzacja postępuje tak wolno. Już dawno wszelkiego rodzaju sklepy powinny być samoobsługowe, zaopatrzenie po prostu powinno być przywożone i wstawiana na paletach, bez rozkładania na półkach, a potem ludzie kasowaliby produkty przy kasach samoobsługowych. Autonomiczne urządzenia sprzątające to już w dzisiejszych czasach nie jest żadna filozofia. To samo ze stacjami benzynowymi, do czego tam są potrzebni kasjerzy, czy o zgrozo ludzie nalewający benzynę? Płatności aplikacją działają już świetnie. Takich miejsc jest jeszcze duuużo więcej.

#neuropa #4konserwy #kapitalizm #antykapitalizm #automatyzacja
  • 32
@kezioezio: PANIE KOCHANY MASZINA TO MNIE OSZUKO ALBO SIE #!$%@?
A Z PANIOM KASJERKOM TO SE CHOCIASZ POGODOM HE HE

Oprócz tego, co wymienili koledzy wyżej, to właśnie nieufność naszego społeczeństwa względem technologii jest dodatkowym czynnikiem utrudniającym automatyzację. W okresie przedświątecznym w Kauflandzie kilometrowe kolejki do tradycyjnych kas, a do samoobsługowych parę osób na krzyż. Stare baby boją się komputerów i mogłyby nie zaakceptować terapii szokowej w postaci całkowitego przejścia na
ludzie kupują wzrokiem, towar ma być ładnie wyeksponowany i zachęcać klienta do kupna


@pp53: to jest dylemat więźnia. Gdybyśmy się umówili jako społeczeństwo, że rezygnujemy z reklam, eksponowania towarów i całego tego słodkiego marketingowego pierdzenie, które nic pożytecznego do życia i tak nie wnosi, to moglibyśmy z tego zrezygnować i byloby nam lepiej
@memento_mori: dlaczego byłoby nam lepiej? Czy brak reklamy i ładnego opakowania stanowi wartość dodaną u jest korzystny? Jaki konkretnie zysk będzie dawało usunięcie tego marketingowego pierdzebia?
Możesz jutro założyć firmę która będzie produkowała lub sprzedawała towar opakowany w szary papier na paletach, nikt ci tego nie zabrania, skoro uważasz taką formę dystrybucji dóbr za optymalną to droga wolna.
Możesz jutro założyć firmę która będzie produkowała lub sprzedawała towar opakowany w szary papier na paletach, nikt ci tego nie zabrania, skoro uważasz taką formę dystrybucji dóbr za optymalną to droga wolna.


@pp53: Jak czytam taką odpowiedź to od razu się we mnie gotuje, bo wiem, że mnie nie zrozumiałeś. Przecież to oczywiste, że szary papier się nie sprzedaje. Na tym właśnie polega dylemat więźnia. Podobnie jest też na przykład z
napędza konsumpcję i gospodarkę


@Marek_Licyniusz_Krassus: Jak czytam coś takiego to znów się we mnie gotuje. Panuje kult konsumpcji i wzrostu gospodarczego. A nasza planeta ma ograniczone zasoby. Już teraz mamy problem energetyczny. Zmiany klimatu są coraz bardziej dotkliwe. W pogoni za konsumpcją i napędzaniem gospodarki niszczymy nasze miejsce do życia. Co będzie, gdy zasobów zabraknie? To realny problem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kezioezio: Zapominamy o najważniejszym: ludzie to debile, nie umieją czytać ze zrozumieniem (słuchać też nie) wyświetli im się jakiś błąd na ekranie to nie przeczytają tylko będą szukać obsługi xD
ograniczając konsumpcję, co zrobisz ogromną ilością bezrobotnych czy państwem, które wegetuje a nie się rozwija?


@Marek_Licyniusz_Krassus: To jest wyzwanie naszych czasów. Nie mam gotowych rozwiązań. Podoba mi się idea bezwarunkowego dochodu podstawowego. Natomiast jeśli miałbym wybierać między bezrobociem, a dewastacją środowiska na wiele pokoleń, to wybieram to pierwsze. Zresztą kiedy to napisałem, to rozwiązanie nasunęło mi się samo.

Praca jest. Jako cywilizacja czeka nas wiele pracy. Musimy odbudować środowisko naturalne, oczyścić