Wpis z mikrobloga

Policzyłem redukcje ryzyka zakarzenia covid19 dla obszaru polski z podziałem na województwa, uzyskiwaną przez zaszczepienie pełną dawką.

ARR 0,6%
RRR 50,8%

Na podstawie danych zebranych ze stron:

https://basiw.mz.gov.pl/index.html#/visualization?id=3761

https://covidhub.psnc.pl/mapa/

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/

I wyjaśnienia czym jest ARR i RRR:
https://rumble.com/vobcg5-relative-vs-absolute-risk-reduction.html

#koronawirus #szczepienia #koroniak21vs20
Tomtomprom - Policzyłem redukcje ryzyka zakarzenia covid19 dla obszaru polski z podzi...

źródło: comment_1641726617ZwvXtdgO8EIezmusl72NbS.jpg

Pobierz
  • 17
@Tomtomprom: Problem polega na tym, że masz dane za okres bez omikrona, który jest całkowitym game changerem wyciągającym nas z pandemii oraz pomijasz ochronę komórkową, która jest na bardzo dobrym poziomie po każdej szczepionce lub przechorowaniu. Sam fakt zakażenia, szczególnie w przypadku omikrona, nie ma żadnego znaczenia.
@Tomtomprom: Problem polega na tym, że masz dane za okres bez omikrona, który jest całkowitym game changerem wyciągającym nas z pandemii oraz pomijasz ochronę komórkową, która jest na bardzo dobrym poziomie po każdej szczepionce lub przechorowaniu. Sam fakt zakażenia, szczególnie w przypadku omikrona, nie ma żadnego znaczenia.


@Drmscape2: Będą dane z omicronem to policzę dla omicrona.
Policzyłem redukcje ryzyka zakarzenia


@Tomtomprom: poważnie? Bez choćby próby podziału na progi wiekowe (czyli podział na osoby o zbliżonym ryzyku) i ich wyszczepienie? Jak myślisz, jaką wartość ma w związku z tym twoja ciężka, rzetelna(?), nikomu nie potrzebna praca? Całe Ziobro...

P.S. zakażenia.
Ta praca ma znacznie większą wartość niż całe twoje marne życie


@Tomtomprom: poważnie? To powiedz, proszę, na podstawie tej twojej epokowej pracy, jakie grupy wiekowe powinny się szczepić, a które niekoniecznie? W jakim wieku wzięcie szczepionki redukuje ryzyko hospitalizacji, a w jakim nie? Z wstrzymanym oddechem czekam na te wnioski, więc nie zwlekaj, nie chcesz mieć chyba mnie na sumieniu?
Ta praca ma znacznie większą wartość niż całe twoje marne życie

@Tomtomprom: poważnie? To powiedz, proszę, na podstawie tej twojej epokowej pracy, jakie grupy wiekowe powinny się szczepić, a które niekoniecznie? W jakim wieku wzięcie szczepionki redukuje ryzyko hospitalizacji, a w jakim nie? Z wstrzymanym oddechem czekam na te wnioski, więc nie zwlekaj, nie chcesz mieć chyba mnie na sumieniu?


@Nieszkodnik: Jebnij się pustą głową o ścianę, widzisz gdzieś tam
Jebnij się pustą głową o ścianę, widzisz gdzieś tam jakiś podział na wiek,


@Tomtomprom: no nie widzę. I dlatego uważam, że praca jest bezwartościowa, bo uogólniasz dane, których uogólniać nie można. Ryzyko zakażenia 10-latka jest inne, niż ryzyko zakażenia 80-latka, a ty ich wrzucasz do wspólnego worka.
I dlatego uważam, że praca jest bezwartościowa, bo uogólniasz dane, których uogólniać nie można. Ryzyko zakażenia 10-latka jest inne, niż ryzyko zakażenia 80-latka, a ty ich wrzucasz do wspólnego worka.


@Nieszkodnik: można kulturalnie? Można. Nie ma danych hospitalizacji z podziałem na wiek
@Tomtomprom: jest tutaj kilka problemów: po pierwsze fala zakażeń się przesuwa - najpierw była we wschodniej Polsce, potem szła na zachód. Po drugie zagęszczenie ludności: Mazowieckie to 2mln ludzi w Warszawie, a Podkarpackie to 2mln ludzi rozproszone po całym województwie. Żeby zaobserwować zmniejszenie ilości zachorowań to byłoby trzeba liczyć 80-90% wyszczepienia, teraz mamy 59-60% (ale tylko w dwóch najlepszych województwach, tj. wielkopolskie, mazowieckie).
jest tutaj kilka problemów: po pierwsze fala zakażeń się przesuwa - najpierw była we wschodniej Polsce, potem szła na zachód. Po drugie zagęszczenie ludności: Mazowieckie to 2mln ludzi w Warszawie, a Podkarpackie to 2mln ludzi rozproszone po całym województwie. Żeby zaobserwować zmniejszenie ilości zachorowań to byłoby trzeba liczyć 80-90% wyszczepienia, teraz mamy 59-60% (ale tylko w dwóch najlepszych województwach, tj. wielkopolskie, mazowieckie).


@antek_akrobata: nie zgadzam się z tym co tu napisałeś,