Wpis z mikrobloga

Jest jeden sekret.
Nie możecie nikomu powtórzyć.
Podam tylko na priv.
Żaden scam.
1pigułka i grasz jak kacparov
Napisz na priv ja dzięki temu zrobiłem 100 w 3 tygodnie z 2080 na 2180
@vytah walić debiuty. Na poziomie do drugiej trzeciej kategorii szachowej ma to znaczenie tj. Mój bąk na temperature w deszczowych lasach Amazonii. Fakt tym poziom wyżej to i owszem. Z resztą , warto wiedzieć co się gra. Ale na to możesz poświęcić 3 czy 4 h a ogólnie rypać taktyke poznawać motywy. A jak grać debiut to z planem
@Dave36PL: cierpliwie rozwiązywać zadania(klikać dopiero jak się coś policzy, a nie na czuja bo tu szach, wspomagać się strzałkami), grać długie partie(również pomagać sobie strzałkami, pamiętać, że przeciwnik też chce nam zrobić kuku, a nie tylko my jemu), obejrzeć playliste Strategia na Kanał Szachowy na yt
@Dave36PL: Chesstempo przez apkę jest niewygodne, polecam na komputerze przez przeglądarkę.
Mają też trening końcówek (co prawda limitowany jeśli nie płacisz) i ćwiczenia taktyczne (w odróżnieniu od Lichess, z komentarzami, więc możesz po rozwiązaniu poczytać narzekania noobów, że ich "niekontrowalna" linia została odrzucona, a także wyjaśnienia, czemu inny "oczywisty" ruch jest błędny). No i możesz pograć z ludźmi, ale wszyscy i tak siedzą na chess.com i lichess.
@Dave36PL: zadania koniecznie. Tylko rób zadania dokładnie, a nie na chybił trafił. Ja od stycznia 2020 zrobiłem na lichess progres w blitzu od 700 do 1700. Głównie zadankami. I co to znaczy "zadanka na moim poziomie". Na lichessie nie ma czasu na rozwiązanie zadań, więc możesz praktycznie ciągle progresować z rankingiem zadań (no chyba że będziesz się bawił w zgadul zgadula). A wtedy będą coraz trudniejsze zadania.