Wpis z mikrobloga

@Dawidk01: Wiesz to nie chodzi o zgaduj zgadula, już tak sobie wbiłem w podświadomość że w tych zadaniach w większości pzypadkow w pierwszym ruchu trzeba szukać najlepszego szacha i dalszej kontynuacji
  • Odpowiedz
no paaaaaaaaanie, 1149 ranking zadań... jak się skupisz, to powinieneś 1500 wbić w 1 dzień. Ja po 2 tygodniach grania miałem 1700. i zobaczysz jak to mega pomaga później
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dave36PL: Zadania taktyczne, ważniejsze końcówki (np. wieża + wieża i pionek) i podstawy debiutów i strategii (min. włoska, hiszpańska + bodaj szkocka jest często grana na tym poziomie - nie wykuwać na pamięć tylko zrozumieć idea dlaczego robi się taki a nie inny ruch). Co do gry to odpada blitz, skup się głównie na szybkich np. 15+10s. Osobiście polecam również streamy na żywo z klasyków np. z ostatnich mistrzostw. Wiem że
  • Odpowiedz
@Dave36PL: ale też powolutku, znaczy postęp powinien być szybki, ale w tydzień Carlsenem nie zostaniesz. Dawkuj sobie, żebyś się nie przegrzał xD Chociaż no ja na początku też po 50-100 zadań dziennie robiłem
  • Odpowiedz