Wpis z mikrobloga

ej kurde mam rozkmine i to mocna co do #agd
Mam indukcje amici, najtansze gowno jakie bylo, ma juz ponad 3 lata https://www.amica.pl/produkty/produkt/9029-Plyta_indukcyjna--PI6540PTU
Ogolnie dziala jak na amice to dobrze i tylko kilka wad konstrukcyjnych posiada, ale teraz nabylem droga #!$%@? matce z chaty woka zeliwnego, takiego solidnego. No i tutaj sie pojawia problem, bo na kazdym palniku jak stoi wok plyta schodzi z boostera ( na tym padle najmocniejszy booster to 2800w ) po kilkunastu sekundach, a powinna trzymac ponad 6 minut pelna moc ( co daje rade na kazdym innym garnkopatelnianym czyms ). Moja matka ma jeszcze wiekszy szajs indukcje bo beko i dziala normalnie tak jak zawsze (czyli #!$%@? ale mozna wlaczyc full #!$%@? i trzyma ), stad wykluczam wade woka.
Ktos cos? #kiciochpyta #agd #indukcja #elektryka #elektronika
  • 5
@wtf2009 nie, nie będzie, bo stawiam na dużych polach czasem zwykle metalowy kubek emaliowany i normalnie działa, na pełnej. Płyty indukcyjne mają określone od jakiej srednicy jaki palnik może złapać naczynie. Dno woka jest na 3/4 pola dużego palnika więc powinno elegancko smigac.
@wtf2009 z doświadczenia ze sprzedaży AGD wiem, że te najtańsze płyty w gruncie rzeczy są najlepsze, bo są najmniej skomplikowane ( ͡º ͜ʖ͡º) no u mnie tak działa, co mam ci nagrać jak stawiam emaliowany kubek na duży palnik na boostera że śmiga i nie wyłącza się po chwili?
Dlatego moje zdziwienie co do woka.
@Pawelczi: im droższa tym więcej czujników, sam mam taką prostą to wystarczy na środku czujnik zakryć i działa a u siostry Bosch za 2k i ciągłe cudowanie który garnek gdzie działa a gdzie nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)