Wpis z mikrobloga

W związku z #polskilad przechodzę w tym roku na b2b na ryczałcie (12% programowanie) + muszę rozliczać VAT.
Możecie polecić jakąś dobrą księgowość online? Zależy mi aby było wystawianie faktur (1-2 faktury miesięcznie) oraz faktury kosztowe (kilka miesięcznie). Chciałbym raczej żeby to nie była samodzielna księgowość tylko, żeby księgowy miał jednak na to oko, oraz podać to biuro jako miejsce przechowywania dokumentów w razie kontroli. Zastanawiam się pomiędzy iFirma, inFakt, ING Księgowość (ciekawa oferta 100zł z gwarancją ceny na dwa lata) lub może jakaś inna księgowość w Banku.
Jak mam zakładaną jdg przez bank to od razu mam w zgłoszeniu biuro księgowe i konto firmowe podane.
Czy może lepiej samemu przez www.biznes.gov.pl założyć, a później zgłosić zmiany z kontem i miejscem przechowania dokumentów?
Może macie jakieś inne konta firmowe z których jesteście zadowoleni? Może komuś się takie podpowiedzi jeszcze przydadzą bo w IT chyba dość dużo osób w tym roku zostanie wypchnięte na b2b przez zmiany podatkowe.
#ksiegowosc #programowanie #it #polskilad #b2b
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@neuromachine: ja mam w InFakt. Wszystko online, masz księgową która robi co tam trzeba.

W razie czego to księgowa reprezentuje cię przed US, a dokumentacja jest online.

Ale z tymi kontrolami, to jak jest się płatnikiem VAT to US i tak chce zrobić kontrolę tam gdzie masz miejsce wykonywania działalności (lub jak nie masz wpisanego stałego miejsca wykonywania działalności to tam gdzie jest adres zamieszkania). Także żadne wirtualne biura nic nie
@neuromachine: a ja ifirmy nie polecam, już miałem kilka razy zupełnie legalne sytuacje (leasing, remanent odroczony) których program nie przewiduje a po drugiej stronie miedzy w wfirmie są to 2 kliknięcia. Do grudnia zmiana formy opodatkowania z liniowego na ryczałt wymagała rejestracji nowego konta i płacenia za oba żeby się starsze dokumenty nie straciły. To akurat naprawili bo by ich zabolało. Z innej beczki zawsze można zadzwonić na biuro księgowe i
@neuromachine: Siema, sam jakiś czas temu przechodziłem z ifirmy na prywatną księgową z polecenia. W ogóle się nie zastanawiaj nad takimi masówkami jak iFirma jeśli liczysz na indywidualne podejście i to, że w przypadku trudniejszego pytania czy problemu ktoś się nad tym pochyli i serio będzie chciał pomóc a nie tylko odpierdzielić temat żeby mieć z głowy. Teraz mam mega ogarniętą babkę z kilkunastoletnim doświadczeniem w IT (co jest dla mnie