Wpis z mikrobloga

@ruum wiem że gotowców się nie kupuje. Złożę sobie go sam albo dam informatykowi do złożenia. 6000zl. Z dobra karta i monitorem. Założenie mam takie by mu to na parę lat starczyło.
@Primek_1980:
1) Lepiej złożyć samemu albo poprosić jakiegoś znajomego który ogarnia
2) Gotowe zestawy sprzedają m. in. sklepy typu x-kom
3) Może jakiś lokalny sklep by ci to uczciwie ogarnął, ale sam nie znam żadnych wartych polecenia (bo nie musiałem szukać)
4) Przy obecnych cenach kart graficznych rozważ może konsole.
@Primek_1980: samemu się dobiera podzespoły jak się chce aby wszystko było takie jak chcemy (ale będzie drożej niż z gotowcem) albo się kupuje w internecie dobrze złożony zestaw gotowy, ale tu trzeba wiedzieć który taki jest. np sklep hardPC ma kompetentnie złożone zestawy.

jak się nie znasz to oglądanie niewiele Ci da, bo na zewnątrz ładny a w środku padlina.
@Primek_1980: a dobry monitor to dla Ciebie 1440p?
bo jak wyłożysz 1500zł na monitor to za resztę nie kupisz kompa który pociągnie gry w 1440p nowe przy aktualnych cenach, sama karta graficzna rtx 3060ti kosztuje 4000-4500zł aktualnie a ją bym uznał za sensowne minimum do 1440p w wymagających grach xd
@Primek_1980:

A co się dzieje z cenami kart?

Ostatnia generacja kart wyszła pod koniec 2020. Na realizacje zamówień (złożonych w dniu premiery) topowych modeli niektórzy dostawali je po długich miesiącach, a obecnie ich ceny są conajmniej 2 razy wyższe niż MSRP.
@Primek_1980: Komp do gier to obecnie sposób na bankructwo, bo do nowych gier i detali high w czymś więcej niż 1080p to te 6k wywalisz na samą kartę, która "oficjalnie" powinna kosztować połowę tego. Imo lepiej już polować na PS5 tudzież xboxa, względnie laptop, a jak już musi być stacjonarka to gotowiec ze sklepu typu xkom wyjdzie tysiak taniej niż to samo na "bebechach"